Rzeszów Stolica Innowacji

Czas czytania: 5 min
10.08.2022
Rzeszów
RZESZÓW, TO MIASTO NA PODKARPACIU, KTÓRE W OSTATNICH LATACH ROZWIJA SIĘ W EKSPRESOWYM TEMPIE. DWA DUŻE OŚRODKI NAUKOWE PRZYCIĄGAJĄ KAŻDEGO ROKU RZESZE STUDENTÓW Z CAŁEGO KRAJU, KTÓRZY W CZASIE 5-LETNICH STUDIÓW STAJĄ SIĘ SPECJALISTAMI W SWOJEJ DZIEDZINIE. ZNAJDUJĄ PÓŹNIEJ ZATRUDNIENIE W DUŻYCH FIRMACH W RZESZOWIE I PODRZESZOWSKIEJ JASIONCE NAPĘDZAJĄC PODKARPACKĄ GOSPODARKĘ DO CORAZ TO WIĘKSZEGO POSTĘPU TECHNOLOGICZNEGO.
Na skróty
  1. Rozwój technologiczny Rzeszowa

Rozwój technologiczny Rzeszowa

Siłą napędową podkarpackiej gospodarki są w głównej mierze firmy działające na tym terenie. Intensywnie rozwijające się korporacje i fabryki przyciągają jak magnes młodych specjalistów poszukujących swojej ścieżki zawodowej.

Wielu z nich decyduje się również na zakładanie własnych firm - bo jak mówią, cenią sobie niezależność i poczucie, że to oni są odpowiedzialni za swój los. Widać to po ilości otwieranych firm każdego roku w Rzeszowie. Na początku swojej drogi młodzi właściciele firm decydują się na wprowadzenie swojego biznesu do Internetu zakładając własną stronę internetową. Jest to bardzo dobry krok - mówi Pani Ewelina z rzeszowskiej firmy DevelopSpace, specjalizującej się w marketingu internetowym i nowych technologiach. Strony internetowe jakie mamy przyjemność realizować dotyczą bardzo różnych biznesów - kontynuuje. Jednak w dużej mierze zgłaszają się do nas osoby rozpoczynające swoją działalność, niemające jeszcze doświadczenia w prowadzeniu biznesu. Jesteśmy dla nich w pewnym sensie mentorami, rozmawiamy, tłumaczymy i przede wszystkim pomagamy stawiać pierwsze kroki w prowadzeniu własnej firmy, w tych trudnych aktualnie czasach - wyjaśnia specjalistka.

Dla nas to również wyzwanie, doskonale zdajemy sobie sprawę, że koszty prowadzenia firmy nie są małe, zwłaszcza dla tych którzy dopiero co zaczęli, a nie stać ich jeszcze na wypozycjonowanie swojej strony internetowej. To m.in. w ich stronę kierujemy swoją ofertę https://stronainternetowarzeszow.pl/ jest ona ułożona w sposób, aby mogli z niej skorzystać zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z biznesem jak i duże firmy czy ośrodki kulturalno-samorządowe - tłumaczy Pani Ewelina z rzeszowskiej firmy DevelopSpace.