Ścieżka Folusz w Magurskim Parku Narodowym

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2024-01-06
Folusz
Ścieżka Folusz fot. rzeszowpodkarpackie.com | materiały własne

Ścieżka Folusz w Beskidzie Niskim składa się z dwunastu przystanków, z których dokładnie dwa są prawdziwym ewenementem przyrody. Zobaczymy tu między innymi wyjątkowe osobliwości skalne, a także wiele gatunków roślin i zwierząt. Wciąż zastanawiacie się, czy warto tu zajrzeć? Przekonajcie się sami!

Ścieżka przyrodnicza Folusz

Ścieżka „Folusz” to jedna z piękniejszych ścieżek Magurskiego Parku Narodowego (środkowa część Beskidu Niskiego). Długość ścieżki to 4 km, a jej przejście w obie strony zajmuje około 2 godziny. Ścieżka pnie się po niewielkim nachyleniu, co widać na profilu wysokościowym:

profil wysokościowy ścieżki Folusz
Profil wysokościowy Ścieżki Folusz

Wejście do Magurskiego Parku Narodowego jest płatne od 1 maja do 31 października w kasach przed wejściem na szlak. Aktualne informacje i cennik: http://www.magurskipn.pl/

Ścieżka Folusz - trasa

Na początku ścieżki czeka na nas miejsce na ognisko. Jeśli zatem zapragniemy urządzić sobie biwak w sercu Beskidu Niskiego, będzie to idealne miejsce. 

folusz ognisko
Pole biwakowe przy Ścieżce Folusz

Pierwszy punkt ścieżki to „Oczko wodne”. Jest ono zlokalizowane obok wiat. Następnie ścieżka wraca na ulicę i prowadzi wzdłuż szlaku rowerowego, by po niecałych 100 metrach skręcić w prawo w las, skąd docieramy do kolejnych punktów.

Na całej trasie znajduje się 12 przystanków, a najciekawsze z nich to:

  • Wodospad Magurski - największy wodospad Beskidu Niskiego. Jego wysokość szacowana jest na 7 m.
Wodospad Magurski przy Ścieżce Folusz
Wodospad Magurski na ścieżce Folusz
  • Diabli Kamień - pomnik przyrody - grupa malowniczych skał z gruboziarnistego piaskowca magurskiego. Najwyższa z nich przekracza 10 m.
Folusz Diabli Kamień
Diabli Kamień przy ścieżce Folusz
Diabli Kamień Folusz
 Diabli Kamień - Folusz

Ścieżka Folusz - mapa

Komentarze


Dodaj komentarz