Gdzie na Rower w okolicach Rzeszowa?
Czas czytania 4 min
Rzeszów

Gdzie na rower w okolicy Rzeszowa? 6 propozycji

Słoneczny Stok w Rzeszowie - punkt widokowy
Czas czytania 1 min
Rzeszów

Punkt widokowy na Słonecznym Stoku w Rzeszowie

świąteczne miasteczko Rzeszów
Czas czytania 2 min
Rzeszów

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie - Jarmark Bożonarodzeniowy

juwenalia rzeszow
Czas czytania 3 min
Rzeszów

Juwenalia Podkarpackie - największa studencka impreza w Rzeszowie

pomniki rzeszów
Czas czytania 12 min
Rzeszów

Pomniki Rzeszów - Szlakiem rzeszowskich pomników

zamek lubomirskich
Czas czytania 6 min
Rzeszów

Zamek Lubomirskich w Rzeszowie - tajemnice rzeszowskiego zamku

park sybiraków
Czas czytania 2 min
Rzeszów

Park Sybiraków w Rzeszowie - koncerty, lodowisko, atrakcje

ogród solidarności rzeszów
Czas czytania 1 min
Rzeszów

Ogród Miejski im. Solidarności w Rzeszowie

olszynki rzeszów
Czas czytania 1 min
Rzeszów

Olszynki Rzeszów

studnia Rzeszów
Czas czytania 2 min
Rzeszów

Studnia na rzeszowskim Rynku

Bulwary Rzeszów
Czas czytania 3 min
Rzeszów

Bulwary Rzeszów - Kultura, park, wydarzenia. Czym żyją rzeszowskie Bulwary?

pomnik czynu rewolucyjnego
Czas czytania 3 min
Rzeszów

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie

ogrody bernardyńskie
Czas czytania 2 min
Rzeszów

Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie - park w centrum miasta

park papieski Rzeszów
Czas czytania 2 min
Rzeszów

Park Papieski w Rzeszowie - zielona atrakcja miasta

Plac zabaw MTUlandia Rzeszów
Czas czytania 2 min
Rzeszów

Plac zabaw dla dzieci MTUlandia Rzeszów

Lisia Góra Rzeszów
Czas czytania 5 min
Rzeszów

Rezerwat przyrody Lisia Góra w Rzeszowie nad Wisłokiem - zielone płuca miasta

Park Jedności Polonii z Macierzą
Czas czytania 3 min
Rzeszów

Park Jedności Polonii z Macierzą

Czas czytania 2 min
Rzeszów

Punkt widokowy Rzeszów - Wspaniały widok na całe miasto | Jak dotrzeć na punkt widokowy w Rzeszowie?

letni pałac lubomirskich
Czas czytania 5 min
Rzeszów

Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie - rezydencja z ogrodem

Mapa Miasta Rzeszowa

Podziemna trasa turystyczna - aktualnie Rzeszowskie Piwnice

Zwiedzanie Rzeszowa warto zacząć właśnie tutaj. Rzeszowskie Piwnice, to dziś multimedialna przygoda w świecie legend, filmów oraz interaktywnych gier, dzięki którym jeszcze lepiej poznacie historię miasta Rzeszowa. Podczas zwiedzania Rzeszowskich Piwnic będziecie mieli okazję obejrzeć film w technologii 5D, zagrać w edukacyjne gry i sprawdzić swoją wiedzę w historycznych quizach. Dowiecie się jakie były największe osiągnięcia ludzi związanych z Rzeszowem oraz jak wyglądał tu przemysł po II wojnie światowej.


Zobacz również: Siłownie i kluby fitness - Gdzie na trening w Rzeszowie?


Zasadniczo możliwości zwiedzania macie dwie - interaktywną lub tradycyjną. Jeśli wybierzecie opcje tradycyjną, przewodnik oprowadzi was korytarzem spacerowym po wszystkich punktach i w ciekawy sposób opowie o historii Rzeszowa. Natomiast interaktywna opcja dedykowana jest dla prawdziwych poszukiwaczy przygód lubiących wyzwania. Połączeni w 6-osobowy zespół będziecie aktywnie pokonywać trasę podziemi. Wykonując zadania wykażecie się zdobytą wcześniej wiedzą. Ten punkt zwiedzania Rzeszowa z pewnością będzie jednym z ciekawszych.

Plac Cichociemnych

Kawałek od Rynku w Rzeszowie, w centrum miasta, znajdziemy skwer o nazwie Plac Cichociemnych położony na niewielkim wzniesieniu pośród rzeszowskich kamienic. Tutaj w XIV wieku znajdował się wójtowski dwór, trzysta lat później wieża obronna, a przed niemiecka okupacją mieszczańskie kamienice, rozebrane później przez Niemców.

Plac ten zagospodarowany został, aby dla upamiętnienia Cichociemnych i przewózkę 40 osadzonych ze stacji w Tarnowie do Oświęcimia w 1940 roku.

Rzeszów na weekend - Rynek w Rzeszowie i ulica 3 maja

Na rzeszowskim Rynku mieści się budynek, którego początki zakorzenione są jeszcze w XV wieku. Mowa o rzeszowskim Ratuszu. Gmach tego budynku na przestrzeni wieków w swoich murach mieścił między innymi areszt, kramy rzemieślnicze, czy siedzibę rady miejskiej.

Zobacz: Atrakcje Podkarpacia - 15 głównych atrakcji na Podkarpaciu, które warto zobaczyć

Rzeszowski rynek
Rynek w Rzeszowie żyje o każdej porze dnia

W czasach kiedy na rynku w Rzeszowie w XVII wieku kupcy handlowali lokalnymi produktami, w budynku dzisiejszego Ratusza mieścił się dzwon, który codziennie rano rozpoczynał i kończył handel . Wieża, na której mieścił się dzwon została w XIX wieku nieco odnowiona, zyskując bardziej neogotycki styl.

Aktualnie na wieży ratusza co trzy godziny wybrzmiewa hejnał, którego kompozycję stworzył wybitny muzyk Tomasz Stańko - osobistość mająca swoje korzenie właśnie w Rzeszowie.

Chcąc zwiedzić rzeszowski Ratusz musicie wcześniej uzgodnić to, dzwoniąc bezpośrednio na miejsce pod numer tel. 17 788 99 00, Rynek 1, Rzeszów.

Kończąc zwiedzanie rzeszowskiego Rynku warto przejść się jeszcze klimatyczną ulicą Kościuszki obok wieży z dzwonnicą przy kościele Farnym. Tutaj poczujecie prawdziwie rzeszowski klimat, a spacerując wśród rozmaitych lokali być może skusicie się na pyszne ciastko z kawą albo lody prosto od Niebieskich Migdałów czy też z tradycyjnej - od lat uwielbianej przez rzeszowian - Myszki.

ulica-3maja-rzeszów
ulica 3 Maja w Rzeszowie

Idąc prosto ulicą 3 Maja dotrzecie do klimatycznej Alei Lubomirskich, która po chwili zbiega się z Aleją Pod Kasztanami, gdzie czeka na Was kolejna atrakcja.

Letni Pałac Lubomirskich - barokowa budowla z XVII wieku

Niedaleko obok zamku, po przeciwnej stronie Alei Pod Kasztanami znajduje się ciekawy zabytek miasta, który dla zwiedzających otwarty jest w dni robocze od 8:00 do 16:00 czyli w godzinach pracy Okręgowej Izby Lekarskiej - obecnego właściciela pałacyku.

rzeszów atrakcje - pałac lubomirskich
Letni pałac Lubomirskich w Rzeszowie

Letni Pałac Lubomirskich, to prawdziwa architektoniczna perełka miasta, ozdobne kolumny i ciekawe zdobienia nadają mu charakterystyczny wygląd i pierwiastek niezwykłości. Dlatego też jest to jedno z ulubionych miejsc fotografów, którzy chętnie przyjeżdżają tu na sesje zdjęciowe. Podobnie jak zakochane pary spacerujące, trzymające się za ręce, spacerując klimatyczną Aleją Pod Kasztanami często zaglądają do pałacowego ogrodu, by przysiąść na jednej z ławeczek i oddać się urokowi tego miejsca.

atrakcje rzeszowa
Pałac Lubomirskich widziany z Alei Lubomirskich

Z całą pewnością zaliczamy to miejsce do najciekawszych zabytków Rzeszowa, które warto zwiedzić.

Fontanna multimedialna w Rzeszowie - atrakcja dla całych rodzin

Fontanna multimedialna, to atrakcja której nie sposób pominąć podczas wizyty w Rzeszowie. Uwielbiana przez dzieci jak i dorosłych, od 2013 roku urozmaica ciepłe, letnie wieczory rzeszowianom, którzy licznie przybywają na jej pokazy. Największą popularnością cieszą się tu pokazy specjalne, które zaplanowane w specjalnym harmonogramie na początku sezonu, tworzą niezwykły spektakl łączący światło, muzykę i wodę, dając wszystkim mnóstwo zabawy. Czasem pokazy specjalne organizowane są z udziałem aktorów. Można wtedy poczuć się jak w prawdziwym amfiteatrze.

atrakcje dla dzieci rzeszów
Fontanna Multimedialna w Rzeszowie

Wszystkie pokazy fontanny multimedialnej są bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Wokół fontanny rozmieszczone są miejsca siedzące, które przed pokazami błyskawicznie się zapełniają, a większość tu przybyłych obserwuje widowisko z Alei Lubomirskich.

Zamek Lubomirskich - tajemniczy zabytek w centrum miasta

Rzeszowski zamek Lubomirskich, to jeden z najciekawszych obiektów na zabytkowej mapie Rzeszowa. Burzliwa i mroczna historia oraz atrakcyjna lokalizacja sprawia, że zabytek ten jest obiektem zainteresowania mieszkańców jak i przyjezdnych. Chęć możliwości zwiedzania zamku Lubomirskich wzmaga też fakt, że jego mury są obecnie zamknięte i nie jest on przystosowany do pełnienia funkcji stricte turystycznej. W zamku mieści się obecnie Sąd Okręgowy przez co możecie go zobaczyć wyłącznie z zewnątrz.

Rzeszów atrakcje
Zamek Lubomirskich w Rzeszowie

Czasami podczas popularnych w Polsce Nocy Muzeów otwierany jest dla pojedynczych grup. Wtedy jest okazja wraz z przewodnikiem odkryć jego tajemnice.

Atrakcje Rzeszowa
Zamek Lubomirskich

Wille secesyjne

Spacerując Aleją Pod Kasztanami Waszą z pewnością uwagę przyciągną trzy malownicze wille powstałe z końcem XIX wieku. Te zabytkowe budynki tak uroczo wpisują się w klimatyczny krajobraz Rzeszowa, że są nawet wykorzystywane jako przez lokalnych fotografów, którzy z pasją oddają się tutaj swojemu hobby, tworząc przepiękne ujęcia z malowniczymi willami w tle.

atrakcje rzeszowa
Wille Secesyjne - Aleja Pod Kasztanami

Muzeum dobranocek - rzeszowska atrakcja nie tylko dla dzieci

Wybieracie się do Rzeszowa z dziećmi? A może chcielibyście przypomnieć sobie czasy kiedy zapartym tchem oglądaliście kolejne przygody Bolka i Lolka? Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się do Muzeum Dobranocek. To jedyne takie muzeum w Polsce, gdzie czekają na Was oryginalne lalki z kukiełkowych filmów, które zobaczycie z bliska. Przypomnicie sobie Misia Uszatka, Jacka i Agatkę, poznacie bliżej szpiega z krainy deszczowców, a na koniec ogonkiem pomerda wam nie kto inny niż Reksio. Jedno jest pewne, zwiedzanie Muzeum Dobranocek, to świetna zabawa dla całej rodziny.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej

Rzeszowska "Siemaszka", to teatr stanowiący jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych miasta. Wybudowany w latach 1890 - 1900 w centrum miasta do dziś dostarcza mieszkańcom kulturalnych wrażeń na najwyższym poziomie, wystawiając około 300 spektakli rocznie przy obsadzie 100 zatrudnionych osób.

Planując wycieczkę do Rzeszowa polecamy zerknąć na repertuar lubianej i cenionej (w mieście i nie tylko) "Siemaszki".

Rzeszowskie Bulwary i Rezerwat Przyrody Lisia Góra

atrakcje w rzeszowie
Kaczki na Wisłoku przy Bulwarach

Odkrywając atrakcje Rzeszowa, koniecznie trzeba udać się na Bulwary rzeszowskie. Rozciągające się wzdłuż Wisłoka tereny zielone, zagospodarowane w sposób wypoczynkowy pozwalają na aktywny jak i bierny wypoczynek na łonie natury, pośród kwietnych łąk i kwitnących maków.


Zobacz również: Baseny Rzeszów - Pływalnie ROSiR czy może aquapark?


Bulwary rzeszowskie, to przede wszystkim ścieżki rowerowe - po których można jeździć również na rolkach, ścieżki dla biegaczy - gdzie chroniąc swoje kolana zadbacie o kondycję i miejsca na ognisko przy przy rezerwacie Lisia Góra - gdzie młodzież tak uwielbia spędzać wakacyjne wieczory, a za dnia na boisku do siatki rozgrywać tu kolejne mecze.

atrakcje dla dzieci rzeszów
Letni wypoczynek przy rzeszowskich Bulwarach
rzeszów atrakcje
Most Narutowicza - tzw. kolorowy most

Rzeszowskie kąpielisko Żwirownia

Żwirownia, to jedyny na terenie Rzeszowa zalew, który w sezonie wakacyjnym pełni rolę kąpieliska, a zimą jest miejscem pluskania się okolicznych morsów. Na terenie kąpieliska znajduje się piaszczysta plaża, ławeczki, plac zabaw dla dzieci i punkt gastronomiczny. Wielkość zalewu nie jest specjalnie duża, ale potrafi on przyciągać nad swoje brzegi takie tłumy, jak niejedno spore jezioro. Do Żwirowni dojedziecie ścieżką rowerową od strony Al. Powstańców Warszawy oraz z Ul. Kwiatkowskiego, gdzie mieści się też parking.

rzeszów atrakcje
Kąpielisko Żwirownia w Rzeszowie

Mural Ignacego Łukasiewicza

rzeszów atrakcje
Mural na jednym z budynków Politechniki Rzeszowskiej

Na jednym z budynków Politechniki Rzeszowskiej stworzono od strony ulicy Poznańskiej wielki mural Ignacego Łukasiewicza - patrona uczelni. Dumnie trzyma on w dłoni swój wielki wynalazek (lampę naftową), który na zawsze odmienił  dzieje ludzkości. Tym samym zapisując się w historię świata, jako pierwsza osoba na świecie, która dzięki stworzonej technologii, potrafiła ropę naftową zamienić w "czarne złoto".

Pomnik Czynu Rewolucyjnego - nietypowa atrakcja Rzeszowa

Oprócz zabytków i ciekawych atrakcji Rzeszów ma też jeden z najoryginalniejszych pomników w Polsce. Można powiedzieć, że część osób wręcz kojarzy to miasto właśnie z wielką ciekawostką jaką jest Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Okazały, dumny i kojarzący się różnie monument na tyle głęboko zakorzenił się z krajobraz tego miasta, że stał się już niemal jego symbolem, który często pojawia się na grafikach i logach lokalnych firm. Dobrym miejscem na zrobienie sobie fotografii z tym pomnikiem są Ogrody Bernardyńskie, skąd widoczny jest nie tylko pomnik, ale również Klasztor Ojców Bernardynów, czy galeria Rzeszów - równie charakterystyczne rzeszowskie obiekty.


Zobacz: Pomniki Rzeszów - Szlakiem rzeszowskich pomników


Okrągła kładka dla pieszych

Okrągły deptak w powietrzu znajdziecie znajdziecie przy ulicy Piłsudskiego zaraz obok galerii Europa II. Stąd też zrobicie pamiątkowe zdjęcie o zachodzie słońca najsłynniejszemu pomnikowi w Polsce. A w między czasie zapoznacie się z historycznymi fotografiami Rzeszowa, które znajdziecie na oszklonych ścianach okrągłej kładki. Tutaj też przysiądziecie na jednej z ławeczek i z samej góry w odbiciach szyb zobaczycie prędkość pędzącego miasta.

Okrągła kładka w Rzeszowie od wielu lat potocznie nazywana Aureolą Ferenca, głosem radnych początkiem roku 2023, została nazwana im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Synagoga Staromiejska w Dzielnicy żydowskiej

Synagoga Staromiejska w Rzeszowie, to budowla powstała w 1610 roku. W swojej historii mierzyła się m.in. z trzema dużymi pożarami. W okresie II wojny światowej została zdewastowana przez wojska hitlerowskie, a w 1944 roku podpalona. Kilka lat później synagoga została obrabowana przez złodziei, którzy podczas napadu naruszyli konstrukcję dachu. Skutkowało to zawaleniem podczas najbliższej wichury. Po tych wydarzeniach budynek synagogi zaczął popadać w ruinę.

Gruntownego remontu budynek ten doczekał się w latach 1953 - 1963. Obecnie obiekt jest w posiadaniu Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Krakowie. Natomiast dzierżawione jest na potrzeby archiwum, a zwiedzanie wnętrz nie jest niestety możliwe.

Ciekawe miejsca widokowe - czyli oglądamy panoramę miasta

rzeszów punkt widokowy
Punkt Widokowy na Matysówce

W Rzeszowie znajdują się dwa ciekawe punkty widokowe, oraz kilka mniejszych nieoficjalnych. Jednak skupmy się największych, z których zobaczycie wspaniałą panoramę Rzeszowa i okolicznych miejscowości. Polecamy wam wybrać się tam na zachód słońca. Podczas gdy pierwsze latarnie zaczynają rozświetlać ulicę Rzeszowa, a słońce chowa się za horyzont, widoki stąd są nieziemskie. No więc gdzie znajduje się najlepszy punkt widokowy w Rzeszowie? Oczywiście na Matysówce. Choć średnio zagospodarowany, gdyż znajduje się tu tylko krzyż i kawałek łąki, to zobaczycie stąd najwięcej. Zwłaszcza w porze kiedy drzewa nie mają liści widoki stąd są najlepsze.

Punkt widokowy rzeszów
Punkt Widokowy na Matysówce

Drugie ciekawe miejsce, z którego możemy co nieco dostrzec, to wieża widokowa na Wzgórzu Magdalenka. Miejsce to jest o wiele lepiej zagospodarowane, bo znajduje się tu plac zabaw dla dzieci, tyrolka, ławki, parking i ciekawa kapliczka, która wygląda po prostu cudnie gdy zachodzi za nią słońce. Bajka! I jak na punkt widokowy przystało jest też wieża widokowa o wysokości 12 metrów, jednak fakt jest taki, że widoki na Rzeszów są tutaj średnie. Chociaż według lokalnych fotografów podobno da się stąd uchwycić nawet i Tatry. Wymagana jest do tego dobra pogoda i widoczność.

rzeszów atrakcje
Punkt widokowy w Malawie - Magdalenka

Scena rzeszowskiego rynku - czyli rozrywka i kulturalne atrakcje Rzeszowa

Rzeszów to miasto niezwykle dbające o rozrywkę dla swoich mieszkańców, organizowane jest tu mnóstwo wydarzeń kulturalnych, koncertów i cyklicznych imprez, które co roku powracają z nieco innym repertuarem. W przypadku ciekawszych imprez za bilet płacimy sami, jednak są też imprezy w pełni darmowe, tzn. płaci za nie miasto.

Lista największych wydarzeń Rzeszowa:

  • Juwenalia rzeszowskie - juwenalia to coroczna impreza dla studentów, na której bawią się gimnazjaliści, licealiści, studenci i absolwenci, a nawet osoby, które nigdy nie studiowały. Zatem można powiedzieć , że jest to jedna z najlepszych imprez tego miasto, gdyż potrafi łączyć nie tylko pokolenia, ale i różne kręgi społeczne.

    Pewnego roku zorganizowane zostały nawet juwenalia podkarpackie, gdzie w jednym czasie bawili się wszyscy studenci z całego Podkarpacia. Cóż to było wydarzenie! Mamy nadzieje, że jeszcze się powtórzy.

  • Święto Paniagi - Paniaga, to oczywiście ulica 3 Maja, a przynajmniej taka nazwa przyjęła się i przez niektórych rzeszowian jest jeszcze używana. Dziś mówiąc o Paniadze rozumie się bardziej święto organizowane corocznie już od 2003 roku. Wówczas organizowane są specjalne obchody i liczne wydarzenia kulturalne, zapewniające rozrywkę na cały dzień. Rzeszowianie wychodzą wtedy licznie na ulice i hucznie świętują. Organizowane w tym czasie spektakle, koncerty, pokazy i pochody sprawiają że ulica 3 Maja (i nie tylko) tętni życiem.

  • Breakout Days - to święto ku pamięci Tadeusza Nalepy - wyjątkowego artysty i wybitnego twórcy, który na stałe zapisał się w kulturę i historię miasta Rzeszowa. Nazwa festiwalu pochodzi od nazwy zespołu Breakout, stworzonego przez Tadeusza Nalepę. Celem tego wydarzenie jest promocja muzyki rzeszowskiego artysty oraz kultywowanie pamięci o nim i jego twórczości. Wydarzenie angażuje młodych muzyków, którzy inspirując się zespołem Breakout konfrontują dzisiejszy rock i blues, z muzyką legendarnego zespołu.

  • Festiwal Kolorów (Holi Święto Kolorów) - z pozoru wydawać by się mogło że to impreza tylko dla nastolatków, jednak w Rzeszowie podczas Festiwali Kolorów bawią się wszyscy, a kolorowy proszek znajduje się na ubraniach, twarzach i włosach każdego kto pojawi się tylko na najbardziej oryginalnym festiwalu w mieście.

  • Rockowa Noc - to stała pozycja w festiwalowym kalendarzu imprez miasta Rzeszowa, w czasie którego młodzi twórcy mają okazję pokazać się szerszej publiczności i zabłysnąć na ogólnopolskiej scenie. Jednak przede wszystkim jest to kolejna już dobra impreza z fantastycznym klimatem.

  • Jarmark Bożonarodzeniowy i Świąteczne Miasteczko - trzeba przyznać, że wydarzenia świąteczne niosą ze sobą ten magiczny pierwiastek, którego urokowi nie jest w stanie oprzeć się żaden mieszkaniec Rzeszowa. Kiedy na rynku stoi świąteczne miasteczko, a z czerwonych, ozdobnych domków wydobywają się zapachy regionalnych przysmaków, wszyscy razem przeżywają ten czas w świątecznym miasteczku. Z głośników świętego Mikołaja rozchodzą się wówczas największe świąteczne hity zagrzewające wszystkich do jeszcze liczniejszego przybycia.

  • Lodowisko - każdego roku w sezonie zimowym organizowane jest w Rzeszowie lodowisko. Od samego początku kiedy zostaje otwarte, staje się jedną z największych atrakcji miasta. Mieszkańcy Rzeszowa chętnie korzystają z tego rodzaju atrakcji.

  • Sylwester Miejski - jako że rzeszowski Rynek, to miejsce największych koncertów i wydarzeń tego miasta, nie mogłoby zabraknąć najlepszej imprezy w roku, czyli wielkiego miejskiego Sylwestra. Ostatni dzień w roku świętowany jest w Rzeszowie na bogato. Na scenę rzeszowskiego Rynku zapraszani są znani polscy artyści jak np. Brodka, Lady Punk, Lemon, czy Poparzeni Kawą Trzy, a chwilę przed północą życzenia wszystkim składa sam prezydent miasta, po czym rozpoczyna się widowisko laserów, które na budynku rzeszowskiego Rynku przedstawiają kolorowe iluminacje.

Noclegi w Rzeszowie

Po zwiedzeniu tych wszystkich atrakcji i ciekawych miejsc z pewnością będziecie potrzebowali chwili odpoczynku. Dzięki rozwiniętej bazie noclegowej szybko i z łatwością znajdziecie spełniające Wasze oczekiwania miejsce. Szeroka gama hoteli już dziś czeka na Wasz meldunek! A jeśli zdecydujecie się na jednodniowe zwiedzanie, dwa duże dworce oraz stacja Rzeszów Główny umożliwią Wam wygodny powrót.

Rzeszów: atrakcje, które warto zobaczyć - mapa najpiękniejszych atrakcji Rzeszowa i okolic

Warto odwiedzić Rzeszów, układając wycieczkę w odpowiedni sposób, jesteśmy pewni, że to miasto z pewnością Was nie zawiedzie. Na koniec dnia nie zapomnijcie o punktach widokowych. Naprawdę warto zajrzeć na przynajmniej jeden z nich, to tylko kilkanaście minut od centrum Rzeszowa, no może do 0,5 h w zależności czym jedziecie i o jakiej porze. Jeśli macie lornetkę będziecie mogli zobaczyć ze wzgórza miejsca, które chwile temu odwiedziliście, a jeśli nie, to przynajmniej obejrzycie piękną panoramę miasta Rzeszowa - stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów na weekend - mapa rzeszowskich atrakcji