Zakochaj się w Rzeszowie

Zaczynamy od niezwykłej podróży 10 metrów w dół, śledząc tajemniczą Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice". To jak podróż w czasie przez 25 piwnic i 15 korytarzy, wypełnionych fascynującymi artefaktami, takimi jak kopie dybów czy rewolwer na kule z tabaką lub pieprzem. Przejście przez szklane drzwi ukazuje tajemniczą restaurację w piwnicach hotelu Ambasadorski - prawdziwe zaskoczenie!

Rynek w Rzeszowie, centralna część Starówki, to miejsce, gdzie historia spotyka się z codziennym życiem. Ratusz z XVI wieku zdobi plac, będąc ikonicznym punktem miasta. Przejdźmy dalej, aby odkryć kolorowe stroje Rzeszowianek i Lasowiaków w Muzeum Etnograficznym. Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, opowiadające dzieje miasta, mieści się w kamienicy nr 12.

Zamek Lubomirskich, obecnie siedziba Sądu Okręgowego, zachwyca swoją imponującą bryłą. Legenda zdradza, dlaczego pomimo wysokich bastionów Rosjanie dostali się do zamku. W okolicy mieści się letni architektoniczna perełka miasta - letni pałacyk Lubomirskich i secesyjne wille przy al. Pod Kasztanami, z każdą z nich związana jest unikalna historia.

W rzeszowskim kościele farnym odkryjemy późnorenesansowe pomniki rycerskie oraz w klasztorze Bernardynów Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Teatr im. Wandy Siemaszkowej, założony przez samą aktorkę, to miejsce spektakularnych wydarzeń teatralnych.

Dla najmłodszych czeka przy Rynku Muzeum Dobranocek, pełne ulubionych postaci z bajek. Na chwilę relaksu i rekreacji zapraszają Bulwary nad Wisłokiem i Rezerwat Lisia Góra, doskonałe miejsca na spacery, biwak czy przejażdżki rowerowe.

Co roku 3 maja ulica 3 Maja, zwana również Paniagą, ożywa Świętem Paniagi. To kolorowy jarmark rękodzieła, korowody taneczne i koncerty gwiazd, które przyciągają mieszkańców i turystów.

Rzeszów to miejsce, gdzie każdy krok jest opowieścią, a każdy zakątek kryje w sobie niezwykłe doświadczenia. Przekonajcie się sami, bo Rzeszów to naprawdę cuda nad Wisłokiem!