Najlepsza restauracja w Rzeszowie to? Zapytaliśmy naszych obserwujących na Instagramie

badanie społeczności w zakresie postrzegania jakości usług restauracji w Rzeszowie, zdjęcie z wypowiedzią osoby ankietowanej
badanie społeczności pod względem postrzegania najlepszych restauracji w Rzeszowie, wypowiedź ankietowanego
Badanie społeczności rzeszowskiej odnośnie ulubionych restauracji w mieście Rzeszów, zdjęcie wypowiedzi ankietowanego

W poszukiwaniu najlepszej restauracji w Rzeszowie nie mogliśmy pominąć zdania naszych obserwujących. Zgodnie z ich odpowiedziami najczęściej pojawiały się miejsca takie jak:

  • NOBO,
  • ZEST,
  • Lizbona,
  • oraz restauracja Kulisy i Konfitura.

Nasza społeczność wielokrotnie odpowiadała w różnych ankietach organizowanych na naszym instagramowym profilu. W pytaniach o polecenia zawsze potrafili trafnie doradzić, zatem koniecznie zwróćcie uwagę na ich głosy. A jeśli znacie jakieś ciekawe miejsca, o których nie wspomnieliśmy w tym artykule, a które warto odwiedzić, dajcie znać w komentarzach! 

Pizza czy kebab - czyli co zamiast klasycznej restauracji?

Nie bez przyczyny mówi się, że Rzeszów to polska stolica kebaba. Przekonali się o tym tacy influenserzy jak Friz, Książulo czy Maciej je. Ostatni z nich nagrywał zresztą odcinek na YouTube pt. "Legendarny kebab z Rzeszowa".

Skąd się w ogóle wzięło przekonanie, że to właśnie w Rzeszowie podają najlepsze kebeby w Polsce? Odpowiedź jest prosta. Wszystko wzięło się od Dary Kebab - to najbardziej znana i lubiana sieć kebabów w mieście. Widząc jaka furorę robi Dara, w jej ślady szybko poszli też inni, tworząc w Rzeszowie kolejne punkty gastronomiczne z tureckim przysmakiem. Jedno z takich miejsc odwiedził jakiś czas temu Friz. A zapytany jak mu smakuje kebab odpowiedział: "To jest prawdziwy kebab. Chamski, taki najlepszy...".

No dobrze, a co z pizzą?

Mimo, że Wielka Pizza w Rzeszowie jest od kilku lat na językach mieszkańców, póki co nie podbiła jeszcze na tyle serc, aby okrzyknąć Rzeszów mianem polskiej stolicy tegoż przysmaku. 

Z całą pewnością znajdziemy tu jednak mnóstwo klimatycznych pizzerii, które w ostatnich latach wyrastały jak pieczarki po deszczu. Zatem bez najmniejszego problemu zamówimy pizze na miejscu jak i na dowóz. 

Oto kilka popularnych pizzerii w Rzeszowie:

  • Pizzeria Gondola - ul. Lisa Kuli 2.
  • Warsztat Pizza - ul. Wyspiańskiego 18D.
  • Pit Stop Pizza - ul. leska 6.