Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2023-08-29
Bóbrka
muzeum w Bóbrce fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce to pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej założona przez Ignacego Łukasiewicza. W muzeum znajdziecie nadal działającą kopalnię i mnóstwo wyjątkowych eksponatów mających wpływ na historię całego świata.

Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

W muzeum pośród wielu ciekawych ekspozycji będziemy zwiedzać dwa oryginalne szyby naftowe Franek i Janina, specjalistyczny sprzęt z czasów Ignacego Łukasiewicza, ścieżkę edukacyjną, budynki techniczne i eksploatacyjne oraz wiele zabytkowych eksponatów.

Zobacz też: Atrakcje Krosna dla zwiedzających

Kolebka światowego przemysłu naftowego

Bóbrka to miejsce, w którym w 1854 r. narodził się przemysł naftowy, a tym samym zrewolucjonizował postęp techniczny całego świata. Obecnie mieści się tu muzeum wraz z działającą kopalnią ropy naftowej.

Muzeum przedstawia ewolucję i postęp technologiczny procesów pozyskiwania tego surowca.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego - informacje praktyczne

Wstęp: płatny

Najciekawsze eksponaty: pamiątkowy obelisk ufundowany przez Ignacego Łukasiewicza, drewniana kuźnia kopalniana z 1856 r., kolekcja lamp naftowych, warsztat mechaniczny z 1864 r.

Dniem, w którym za darmo możemy zwiedzić obiekt jest coroczna Noc Muzeów. Informacje o wydarzeniu należy śledzić na stronie muzeum: https://bobrka.pl/

Uwaga! W poniedziałki muzeum jest nieczynne!

Gdzie znajduje się muzeum? Zobacz na mapie

Muzeum znajduje się w miejscowości Bóbrka na Podkarpaciu. Dokładną lokalizację znajdziesz na poniższej mapie. Po dotarciu do Bóbrki, samochód najwygodniej będzie zostawić na parkingu tuż przy muzeum. 

Komentarze


Dodaj komentarz