Plac zabaw dla dzieci MTUlandia Rzeszów

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Rzeszów
Plac zabaw MTUlandia Rzeszów fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Plac zabaw MTUlandia - moc atrakcji w centrum miasta.

Posiadasz obiekt noclegowy na Podkarpaciu?

Dodaj go do bazy serwisu Rzeszów Podkarpackie.

Spis treści
  1. Plac zabaw MTUlandia w Rzeszowie
  2. MTUlandia na mapie

Plac zabaw MTUlandia w Rzeszowie

MTUlandia to lotniczy, innowacyjny plac zabaw dla dzieci, stworzony z myślą o zaszczepieniu pasją do lotnictwa młodych ludzi. Interaktywny plac zabaw, ma za zadanie rozwijać kreatywność i przedstawić dzieciom lotnictwo z bliskiej perspektywy, a przy okazji dawać możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Lotniczy plac zabaw znajduje się przy ul. Sondeja w Rzeszowie, tuż przy Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Przewodnim elementem placu jest samolot, którego długość wynosi aż 9,5 m. Jego wnętrze przedstawia prawdziwy kokpit. Samolot połączony jest ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalniami, a całość mieści się na pasie startowym wykonanym ze specjalnie przygotowanej, gumowej nawierzchni. Wykonawca placu zadbał, aby wszystkie jego elementy stworzone były z atestowanych i bezpiecznych dla dzieci materiałów.


Zobacz również: Rezerwat przyrody Lisia Góra w Rzeszowie nad Wisłokiem - zielone płuca miasta


Obok samolotu zainstalowana jest też tablica interaktywna z mapą przedstawiającą umiejscowienie oddziałów firmy MTU na całym świecie. Na tablicy można przemieszczać przymocowane samoloty i poruszać się między różnymi lokalizacjami. Kolejną atrakcję stanowi wieża kontroli lotów, którą najmłodsi mogą opuszczać za pomocą krętej zjeżdżalni.

Park znajduje się w bliskim sąsiedztwie miasteczka ruchu drogowego, na którym dzieci w bezpiecznych warunkach mogą poznawać zasady ruchu drogowego i ćwiczyć bezpieczne poruszanie się po jezdni.
Obszar placu zabaw jest monitorowany i ogrodzony.

MTUlandia na mapie

Komentarze


Dodaj komentarz