Podróże z dala od turystycznych szlaków - odkrywanie ukrytych skarbów

Lubię to
1
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
1
Materiały zewnętrzne
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2024-03-19
Podróże po Europie

Znane kierunki turystyczne mają w sobie wiele tajemnic! Przez turystów chodzących utartymi ścieżkami są one nieznane, a w tkwi w nich piękno! Gdzie szukać takich ukrytych perełek? Podpowiadamy!

Amsterdam – mało znane, a ciekawe miejsca

Amsterdam jest wśród Polaków bardzo często wybieranym kierunkiem podróży. Niektóre z tych wyjazdów to droga do pracy (wielu bowiem Polaków pracuje w Holandii, w tym właśnie w Amsterdamie). Miasto to znane jest z kwiatów, zwłaszcza tulipanów, a także z rowerów.

Targi kwiatowe, targ diamentów – a co się kryje w miejscach, gdzie turyści rzadziej zaglądają?

Na blogu jednej z podróżniczek można znaleźć podpowiedzi nietypowych miejsc, które warto zobaczyć w Amsterdamie.

Muzeum Sztuki Fluorescencyjnej – jedno z poleceń kieruje nas właśnie tutaj. Można przeżyć tu niezwykłe doświadczenia związane z barwami mieniącymi się w świetle UV. Zachwyć się światem świateł w Amsterdamie!

A gdzie można kupić pyszne sery? Na Targu Albert Cuyp! Są tu też świeże śledzie, a także charakterystyczne holenderskie wafle z polewą! Tylko pamiętaj, że Holendrzy uwielbiają się targować!

Budapeszt – nietypowe atrakcje

Z Budapesztem kojarzy się głównie budynek Parlamentu, Dunaj, gulasz węgierski i Termy Królewskie. A czy wiesz, że w stolicy Węgier znajdują się jaskinie? Wskutek działania wód termalnych na warstwy skalne powstało tu naturalnie kilkadziesiąt kilometrów korytarzy! Co ciekawe, są one dostępne dla turystów, a po jaskiniach oprowadza przewodnik. W Budapeszcie są także ślady polskości! Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w dzielnicy Kőbánya, Pomnik Obrońców Przemyśla, pomnik Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełły. Może odnajdziesz te miejsca?

Barcelona – jakie atrakcje kryje?

Szukając nieoczywistego uroku Barcelony, musisz zajrzeć do Dzielnicy el Born. Znajduje się tu perełka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Palau de la Música Catalana.

W dzielnicy można odwiedzić też Muzeum Czekolady!

Chcesz wiedzieć, jak wygląda kuchnia i pokoje zakonników? Odwiedź Monasterio de Pedralbes. Ten klasztor z 1326 roku po 700 latach został otwarty dla turystów. Można tu zobaczyć, jak wygląda codzienność zakonników. Jest to także perełka architektoniczna. Sam się przekonaj, jak ciekawa to budowla!

Chcesz mieć zdjęcie na tle oryginalnego budynku? Odnajdź Torre Agbar. Ta wieża ma aż 144 metrów wysokości, co przekłada się na 38 pięter! Jest to nowy budynek, otwarty w 2005 roku. Jego oryginalny kształt przyciąga miłośników fotografii. Sprawdź, jak wyglądasz z tą wieżą w tle!

Pasjonujesz się sportem? Koniecznie odwiedź L’Anella Olímpica de Montjuïc. Ten kompleks sportowy został wybudowany na Igrzyska Olimpijskie, które w 1992 roku odbyły się właśnie w Barcelonie. Możesz tu zobaczyć także wyjątkowy zegar słoneczny.

Jak tam dotrzeć? Tanie loty z Poznania pozwolą Ci być szybko na miejscu i ruszyć w poszukiwanie tych ciekawych miejsc! Sprawdź tutaj https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/poz/0/0/poznan.

Z dala od turystycznych szlaków – podsumowanie

Gdy szukasz wytchnienia z dala od tłumów turystów, a przy tym masz w sobie coś z odkrywcy – spróbuj odnaleźć perełki ukryte poza głównymi atrakcjami danego miejsca. Zainteresuj się nimi, planując podróż.

Pytaj o nie lokalnych przewodników, przejrzyj strony podróżników, zapytaj o nie mieszkańców. Okazuje się, ze w każdym mieście są ukryte prawdziwe skarby, w których gwar przycicha, a Ty możesz zanurzyć się w pięknie historii i architektury.

Artykuł sponsorowany

Komentarze


Dodaj komentarz