Wieża w Desznicy w Beskidzie Niskim

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2024-01-06
Desznica
Wieża na Desznicy fot. rzeszowpodkarpackie.com | materiały własne

Wieża w Desznicy to jedno z ciekawszych miejsc w Beskidzie Niskim. Jest wysoka na 25 metrów, a korzystne położenie pozwala na obserwację panoramy 360 stopni. Zobaczysz tu wiele szczytów Beskidu Niskiego, nawet tych na Słowacji. Sprawdź, co dokładnie na Ciebie  czeka przed planowaną wycieczką oraz na miejscu.

Wieża widokowa w Desznicy

wieża w Desznicy
Wieża w Desznicy

Wieża widokowa w Desznicy oddana została do użytku początkiem marca 2023 r. i od razu wzbudziła ogromne zainteresowanie turystów. Niedługo po otwarciu, w jedną słoneczną niedziele odwiedziło ją ponad 1000 osób!

Zobacz: Beskid Niski: atrakcje, które trzeba znać

Wieża znajduje się w miejscu planowanego szlaku turystycznego. Z wysokości 25 metrów podziwiać można panoramę 360 stopni, w tym najwyższe szczyty Pogórza Strzyżowskiego, Dynowskiego i Ciężkowickiego, Pogórze Rożnowskie oraz szczyty położone na Słowacji. Wieża widokowa w Desznicy powstała w sąsiedztwie pozostałości grodziska średniowiecznego „Walik” z IX - X wieku znajdującego się między wsiami Brzezowa i Jaworze.

widok z wieży w Desznicy
Widok na Beskid Niski z wieży w Desznicy
panorama z Desznicy - Beskid Niski
Jesienna panorama Beskidu Niskiego z wieży w Desznicy

Desznica i Góra Desznicka w Beskidzie Niskim

Desznica to niewielka, malownicza wieś w Beskidzie Niskim w województwie podkarpackim. Znana jest z pięknych widoków i rozległych panoram. A to wszystko dzięki korzystnemu położeniu obok Góry Desznickiej, z której rozciągają się widoki na pobliskie pogórza Beskidu Niskiego. Góra Desznicka wznosi się na wysokości 501 m n.p.m. Jest to miejsce, którego z pewnością nie można pominąć w planie wycieczki. 

widok z desznicy
Widok z wieży w Desznicy na Beskid Niski

Zobacz: Punkty widokowe na Podkarpaciu

Parking w drodze na Desznicę

Oprócz widokowej wieży przygotowano też wygodny parking dla turystów. Mieści się on w nieco nieintuicyjnym miejscu, ale jakże wygodnym. Samochodem praktycznie pokonujemy najwyższe wzniesienie, gdzie z parkingu czeka nas już łagodna trasa do wieży. 

parking do wieży w Desznicy
Parking do wieży widokowej w Desznicy

Trasa do wieży w Desznicy - mapa

Dotrzeć do wieży (punkt KONIEC) można z położonego niedaleko parkingu (punkt START). Parking położony jest na wzniesieniu, dlatego pozostała piesza trasa prowadzi łagodnie pod górkę i nie jest wymagająca. Pieszo mamy do przejścia 1,2 km, podczas których już można podziwiać część widoków.

trasa do wieży w Desznicy
Trasa piesza z parkingu do wieży w Desznicy

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły