ZEK Radymno Zalew i kąpielisko - Sprawdzamy co robić nad zbiornikiem wodnym ZEK

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Radymno
Radymno Zalew ZEK

Czysta woda, idealne warunki do kąpieli, plaża słońce, wypoczynek... Tak wygląda miejsce na letni weekend w Radymnie niedaleko Przemyśla.

ZEK Radymno - najpopularniejszy zalew z kąpieliskiem w powiecie jarosławskim

Zalew ZEK w Radymnie znajduje się na dawnym wyrobisku po poborze żwiru z lat 60-tych należącym do Zakładu Eksploatacji Kruszywa ZEK. To obok Radawy najpopularniejszy zalew w powiecie jarosławskim. Z pewnością przewyższa go czystością wody, gdyż posiada ona tutaj I klasę czystości. Zalew w Radymnie jest też większy niż ten w Radawie. Jego powierzchnia to aż 70 ha, a głębokość od 1,5 m do 8 m. W sezonie wakacyjnym obok plaży funkcjonuje kąpielisko strzeżone.

Co oprócz plażowania? Znajdziemy tu również wypożyczalnie sprzętu wodnego jak i zagramy w piłkę plażową na jednym tutejszych z boisk. W skład całego kompleksu wchodzą też place zabaw dla dzieci i wydzielony teren na paintball. Z pewnością w sezonie letnim nikt się tu nie nudzi. Jednak jest to miejsce bardziej nadające się na weekendowy wypad niż dłuższy wakacyjny urlop.


Zobacz też: Jeziora podkarpackie - gdzie wypocząć nad woda na Podkarpaciu?


Radymno mapa

Co zobaczyć w Radymnie?

Oprócz zbiornika wodnego miasto oferuje też kilka innych atrakcji, o których warto wiedzieć. 

- Zabytki miasta - architektura miasta wokół Rynku posiada zabytkowy układ z przełomu XIV i XV wieku. W mieście zachowało się wiele dawnych budowli posiadających dziś status zabytku. Są to m.in. kamienice i domy z XIX wieku oraz kościół wzniesiony w latach od 1724 do 1773, a także hala targowa przy Rynku z 1918 roku.

 - Dwór Kresowy i mini zoo - wjeżdżając do Radymna od strony Jarosławia przy kompleksie hotelowym znajduje się mini zoo, w którym zobaczymy renifery, daniele kozy, barany i łosie.

- Rzeka San - San w Radymnie to raj dla uprawiania turystyki kajakowej. Znajduje się tu turystyczny szlak wodny o nazwie Błękitne San, z linią brzegową idealnie nadającą się do wodowania sprzętu jak i biwakowania.

ZEK Radymno ryby

Przy zalewie w Radymnie już od 1989 roku działa Wędkarski Klub Spławikowy RAD-MIX Radymno. Tutaj tez każdego roku organizowane są ogólnopolskie zawody wędkarzy pod nazwą: Cała doba na ZEKu Radymno.

Gatunki występujące w tutejszym zbiorniku to przede wszystkim: okoń, karp, troć, boleń, wzdręga, leszcz, kleń, wzdręga, leszcz, szczupak, amur lin.

Radymno zalew - mapa

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły