Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie - atrakcja miasta od zakonników

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Rzeszów
ogrody bernardyńskie fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Znajdujące się w centrum Rzeszowa Ogrody Bernardyńskie to niewielki, lecz bardzo uroczy obiekt na mapie Rzeszowa. Znajduje się w samym sercu miasta dając chwilę wytchnienia na wielu pędzących przechodniów, którzy właśnie tutaj zatrzymują się, by na moment odpocząć. Zobaczyć stąd można dwa najbardziej charakterystyczne obiekty miasta Rzeszowa - Pomnik Czynu Rewolucyjnego oraz Galerię Rzeszów. Dowiedzmy się nieco więcej o wyjątkowej atrakcji należącej do klasztoru Bernardynów.

Posiadasz obiekt noclegowy na Podkarpaciu?

Dodaj go do bazy serwisu Rzeszów Podkarpackie.

Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie - atrakcja, którą warto zobaczyć

Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie, to jedno z najbardziej popularnych i lubianych - przez mieszkańców Rzeszowa - miejsc w tym mieście. Oficjalnie oddane do użytku w 2013 roku, zachwycają i przyciągają każdego dnia wiele osób pragnących odpocząć na chwilę pośród zieleni i pięknych alejek, tuż przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w centrum miasta. Pomysł zrealizowania pięknych ogrodów tuż przy bazylice ojców Bernardynów opierał się na istniejącym jeszcze przed wojną obiekcie zieleni w tym miejscu.


Zobacz też: Rzeszów: atrakcje, zabytki i ciekawe miejsca - wszystko co warto zobaczyć w stolicy Podkarpacia


W ramach inwestycji trwającej trzy lata utworzono ogrody z wieloma gatunkami roślin ozdobnych, wśród których ustawiono ławeczki i wytyczono ścieżki ozdobne. Ogrody Bernardyńskie można odwiedzać codziennie od godz. 7 do 21 i w tym czasie bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego Internetu. Poza tymi godzinami teren parku jest zamknięty. Na placu ogrodów obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.

Oprócz bujnej roślinności i wielu przecinających się ścieżek, znajduje się tu również oczko wodne z wysepką na środku i fontannami, przy których postawiono ławki. Do fontanny prowadzą 4 pomosty oplecione roślinnością. Po zmierzchu alejki podświetlane są przez niewielkie słupki oświetleniowe, co w połączeniu z zaplanowaną architekturą ogrodów daje ciekawy efekt wizualny.

Realizacja Ogrodów Bernardyńskich wraz z centrum religijno-kulturowym kosztowała 30 mln zł. Suma ta została wygospodarowana przez zakon Ojców Bernardynów, którzy pozyskali również na ten cel dofinansowanie unijne.

Poniżej ogrodów mieści się podziemny parking - płatny z wyjątkiem niedzieli.

Ogrody Bernardyńskie, zobacz ten park na mapie

Komentarze


Dodaj komentarz