Park Sybiraków w Rzeszowie - koncerty, lodowisko, atrakcje

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Rzeszów
park sybiraków fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Park Sybiraków w Rzeszowie to park znany z organizowanego co roku koncertu "Jednego Serca, Jednego Ducha". Także tutaj w sezonie zimowym miasto Rzeszów organizuje lodowisko. Zobacz jakie atrakcje znajdziesz w Parku Sybiraków oraz w jaki sposób spędzić w nim czas.

Posiadasz obiekt noclegowy na Podkarpaciu?

Dodaj go do bazy serwisu Rzeszów Podkarpackie.

Park Sybiraków w Rzeszowie - jeden z najpopularniejszych parków w mieście

Park Sybiraków w Rzeszowie, mieści się na osiedlu Baranówka III, przy zbiegu ul. Broniewskiego i Ofiar Katynia. Jest to jeden z większych kompleksów zieleni w mieście Rzeszów. Jego powierzchnia zajmuje ok. 8 ha, na której każdego dnia swój wolny czas spędzają dorośli jak i dzieci. Swoją popularność zawdzięcza sporej powierzchni, organizowanym tu wydarzeniom i bujnej roślinności jaka znajduje się na jego terenie. Charakterystycznym elementem parku jest Pomnik Sybiraków przedstawiający zesłańca przemierzającego zaspy śniegu na uginających się nogach, który w trudzie pokonuje swoją drogę idąc pod wiatr, trzymając w ręku różaniec. Przypomina on o wydarzeniach, w czasie których zsyłano Polaków na Syberię.


Zobacz: Rzeszów: atrakcje i ciekawe miejsca. Sprawdź co robić w Rzeszowie


Park Sybiraków - atrakcje

W rzeszowskim Parku Sybiraków mieszczą się 4 korty tenisowe - dwa otwarte i dwa zamknięte. Cieszą się one sporą popularnością, podobnie jak sam park. Na terenie kompleksu znajdują się także boiska do gry w koszykówkę i piłkę nożną. Dzięki rozbudowanej sieci asfaltowych alejek, miłośnicy jazdy na rolkach i rowerze mogą przemierzać wzdłuż i wszerz zielone tereny parku, eksplorując wszystkie jego atrakcje.

W południowo-zachodniej części obiektu (od strony galerii Nowy Świat) znajduje się plac zabaw dla dzieci. Oprócz tego - jak w każdym parku - mieści się tu mnóstwo ławeczek wypoczynkowych. Osoby spragnione promieni słonecznych i bliskiego kontaktu z naturą, często w słoneczne dni rozkładają się na własnych kocach i relaksują się w otoczeniu przyrody.

Zimą w Parku Sybiraków funkcjonuje lodowisko czynne przez 7 dni w tygodniu. Czy w najbliższej przyszłości będziemy mieli kryte lodowisko w Rzeszowie? Miasto planuje jego budowę.


Czytaj: Lodowisko Rzeszów - Gdzie w Rzeszowie jeździ się na łyżwach?


Park Sybiraków - koncerty

Park Sybiraków, to dla rzeszowian również miejsce spotkań w czasie corocznych koncertów "Jednego Serca, Jednego Ducha". Na to wydarzenie przybywają tłumy ludzi nie tylko z Rzeszowa, ale i całej Polski, by wspólnie modlić się i jednoczyć w akompaniamencie muzyki.

Organizowane są również w tym miejscu imprezy okolicznościowe jak np. Podkarpacki Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.

Park Sybiraków Rzeszów - mapa

Komentarze


Dodaj komentarz