Lodowisko Rzeszów - Gdzie w stolicy Podkarpacia można pojeździć na łyżwach? Sprawdzamy dostępne lodowiska w Rzeszowie

Lubię to
7
Super
7
Wow
0
Lubię to
|
14
1
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2024-01-07
Rzeszów
lodowisko rzeszów fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Lodowisko w Rzeszowie to tradycja, która na stałe zapisała się już w repertuarze zimowych atrakcji miasta. Gdy tylko nadciąga grudzień mieszkańcy Rzeszowa szturmem ruszają na dostępne w mieście lodowiska. Każdego sezonu czynne są przez siedem dni w tygodniu, aż do zakończenia zimowej aury. Tym samym, przez całą zimę zapewniają zabawę wszystkim rzeszowianom niezależnie od wieku. 

Posiadasz obiekt noclegowy na Podkarpaciu?

Dodaj go do bazy serwisu Rzeszów Podkarpackie.

Lodowisko Bulwary Park i lodowisko przy ul. Wyspiańskiego

Aktualizacja 02. 01. 2024

W tym sezonie dla miłośników zimowych szaleństw na łyżwach uruchomiono 2 nowe lodowiska:

 • pierwsze przy Powstańców Warszawy Bulwary Park (600 m kw.) - czynne od 9 grudnia 2023
 • drugie przy ul. Wyspiańskiego na terenie starego lodowiska (1200 m kw.) - czynne od 30 grudnia 2023.

Otwarcie lodowiska przy ul. Wyspiańskiego nastąpiło 2 tygodnie później niż zakładano, bo w sobotę 30 grudnia. Jest to największe lodowisko pod namiotem w skali kraju. Ma powierzchnię 1200 m kw. i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 - 21:00, a w soboty i niedziele od 9:00 - 21:00. Lodowisko dysponuje dobrze wyposażoną wypożyczalnią sprzętu. 

Na tych lodowiskach w Rzeszowie poszaleć możemy bez limitu czasowego. Bilet obejmuje 1 wejście w dniu zakupu.

Cennik lodowiska przy ul. Wyspiańskiego przedstawia się następująco:

 • Bilet normalny - 25 zł
 • Bilet ulgowy (do 18-geo roku życia) - 17 zł
 • Bilet rodzinny (min 3 os., max 2 dorosłe) - 17 zł / os.
 • Bilet grupowy (min. 15 osób, od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 14:00, konieczne umówienie terminu) - 10 zł / os.
 • Osoba towarzysząca nie jeżdżąca na łyżwach - 5 zł
 • Ostrzenie łyżew - 25 zł / para

Cennik lodowiska przy Powstańców Warszawy Bulwary Park:

 • Bilet normalny - 20 zł
 • Bilet ulgowy (do 18-geo roku życia) - 17 zł
 • Bilet rodzinny (min 3 os., max 2 dorosłe) - 17 zł / os.
 • Bilet grupowy (min. 15 osób, od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 14:00, konieczne umówienie terminu) - 10 zł / os.
 • Osoba towarzysząca nie jeżdżąca na łyżwach - 5 zł
 • Ostrzenie łyżew - 25 zł / para

Lodowisko Rzeszów - rusza lodowisko na sezon 2023 / 2024 [cennik]

Aktualizacja 30. 11. 2023

Data uruchomienia lodowiska uzależniona jest od warunków atmosferycznych i decyzji Urzędu Miasta. Gdzie tym razem mieszkańcy Rzeszowa będą mogli poddać się zimowym szaleństwom na łyżwach? Okaże się już niebawem!

1 grudnia startuje lodowisko w Rzeszowie. Znajduje się ono w Parku Sybiraków, a powierzchnia lodowiska wynosi 700 m kw. Jeździć tu możemy we wszystkie dni tygodnia od godziny 10.00 do 21.00. Rzeszowskie lodowisko jest dostępne także dla grup zorganizowanych oraz osób posiadających kartę Multisport.

Lodowisko cennik 2023 / 2024

W Parku Sybiraków za godzinną jazdę na łyżwach zapłacimy aż 18 zł! Natomiast dla osób poniżej 18 roku życia obowiązuje bilet ulgowy 14 zł. Doliczmy jeszcze wypożyczenie łyżew 8 zł, szatnię 2 zł i wychodzi, że aby pojeździć przez godzinę musimy zapłacić 28 zł (24 zł przy bilecie ulgowym). Dodatkowe koszty jak ostrzenie łyżew, to 20 zł, pomoc niedźwiadka 8 zł, a wypożyczenie kasku 2 zł.

Bezpłatną jazdą mogą się tu cieszyć jedynie uczniowie rzeszowskich szkół w godzinach 10.00 - 12.00 od poniedziałku do piątku.


Zobacz również: Kryte lodowisko MOSIR Dębica - godziny otwarcia i cennik lodowiska w Dębicy


Lodowisko w Parku Sybiraków przy ul. Broniewskiego

lodowisko rzeszów park sybirakówLodowisko Rzeszów w Parku Sybiraków ul. Broniewskiego

W 2021 roku lodowisko miejskie utworzono w Parku Sybiraków przy ul. Broniewskiego. Jest to więc kolejna lokalizacja, którą miasto bierze pod uwagę tworząc sezonową ślizgawkę dla mieszkańców. Powierzchnia tafli lodu to około 700 metrów kw., a więc trochę większe niż w Millenium Hall. Ponad to uczniowie rzeszowskich szkół w ustalonych godzinach mają wstęp darmowy.

Lodowisko w Millenium Hall

lodowisko rzeszów millenium hallLodowisko Rzeszów Millenium Hall

Lodowisko w Millenium Hall w Rzeszowie jest czynne codziennie w godzinach 10:00 - 21:00. Lodowisko na skwerze Millenium Hall bez wątpienia cieszy się największą popularnością. Wspaniała lokalizacja, ciekawy klimat i sceneria jak z filmu, to elementy przyciągające jak magnes. Plusem jest również możliwość wypożyczenia łyżew.

Cennik

 • Bilet normalny - 1h - 18 zł
 • Bilet ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia) - 1h - 14 zł
 • Wypożyczenie łyżew - 1h - 8zł
 • Misie pomocnisie - 1h - 8zł + kaucja zwrotna 10 zł
 • Szatnia - 2 zł

To popularne lodowisko ma natomiast jedna wadę, którą jest nierówną powierzchnia lodu. Wielokrotne użytkowanie tak niewielkiego lodowiska (600 m kw.) przez sporą grupę ludzi wyraźnie odznacza się dziurami w lodzie, które znacząco utrudniają płynną jazdę. Dlatego tutaj najlepiej wybierać się początkiem sezonu.

Lodowisko w Rzeszowie przy ul. Starzyńskiego

W niektórych latach otwierane jest także lodowisko "Biały Orlik" przy ul. Starzyńskiego. W pierwszej kolejności dedykowane jest szkole podstawowej, przy której znajduje się sztuczne lodowisko. Dlatego dla osób indywidualnych tafla lodu przy ul Starzyńskiego dostępna jest tylko od godz. 15:00 do 20:00. Godziny poranne zarezerwowane są tylko dla młodzieży szkolnej. Na miejscu działa także wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko Rzeszów - Co z lodowiskiem ROSIR przy ul. Wyspiańskiego?

Przypomnijmy, że w 2016 roku wyburzone zostało lodowisko znajdujące się przy zbiegu ulic Witosa i Wyspiańskiego, obok stadionu Resovii. Lodowiskiem zarządzał Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wyburzanie obiektu odbywało się w świetle nowopowstałej idei stworzenia w tym miejscu wielkiego krytego lodowiska z prawdziwego zdarzenia, które miało powstać w miejscu starej ślizgawki. Jednak projekt o nazwie Res-Vita w dalszym ciągu nie doczekał się realizacji. Wygląda na to, że póki co mieszkańcy muszą zadowolić się prowizorycznymi lodowiskami stawianymi na sezon, których powierzchnia lodu pozostawia często wiele do życzenia. Gdyż inwestycja choć planowana, ciągle odkładana jest w czasie.

Komentarze

Pchlebow
Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz?
';
Tak
';
Nie
Zgłoszono komentarz
Ok
2023-12-28 12:37
Latem cyrk obiadowy, na wiosnę karuzela, zima lodowisko objazdowe takie to atrakcje
⤷ Odpowiedz

Dodaj komentarz
Powiązane artykuły