Punkt widokowy na Słonecznym Stoku w Rzeszowie

Lubię to
1
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
1
Czas czytania: 1 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Rzeszów
Słoneczny Stok w Rzeszowie - punkt widokowy fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Na Słonecznym Stoku w Rzeszowie znajduje się jeden z punktów widokowych w okolicy Rzeszowa. Panorama nowoczesnych wieżowców i rewelacyjne wschody słońca z tego miejsca dostępne są na wyciągnięcie ręki. 

Spis treści
  1. Punkt widokowy na Słonecznym Stoku
  2. Jak dojechać?

Punkt widokowy na Słonecznym Stoku

Słoneczny Stok to ulica biegnąca częściowo przy drodze S19. Łączy Kielanówkę z ul. Wołyńską i osiedlem Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. W przeciwieństwie do punktu widokowego na Matysówce położonego po wschodniej stronie Rzeszowa podziwiać stąd możemy piękne wschody słońca i księżyca wyłaniającego się z nad horyzontu i nowo wybudowanych wieżowców. Jest to jedno z niewielu miejsc, jak nie jedyne z tak dobrym dostępem do panoramy wschodniej miasta. Każdego miesiąca, gdy księżyc przechodzi w fazę pełni, miejsce to przyciąga lokalnych fotografów, którzy z zacięciem wypatrują srebrnego globu, by uchwycić swoje wymarzone kadry.

dojazd do punktu widokowego
Punkt widokowy na Słonecznym Stoku

Jak dojechać?

Ze względu na wysokie położenie dojazd w to miejsce będzie nas kosztował nieco wysiłku. O ile wybierzemy oczywiście rower. Jednak nie jest on trudniejszy niż w pozostałych punktach widokowych. Dotrzeć tu możemy z dwóch stron: z Kielanówki jak i osiedla Błogosławionej Karoliny. Poniżej mapka pokazująca, gdzie dokładnie należy się udać, by zobaczyć najwięcej.

Jadąc z Kielanówki, przy drodze szybkiego ruchu S19 również możemy liczyć na ciekawe widoki. Już stąd rozpoczyna się widok na malowniczy krajobraz okolic Rzeszowa.

widok na Rzeszów
Panorama okolic Rzeszowa widziana ze wzgórza przy S19 - w drodze na punkt widokowy

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły