Tyrolka Tarnobrzeg - Najdłuższa tyrolka w Polsce. Ile za zjazd?

Lubię to
1
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
1
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Tarnobrzeg
fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Tyrolka nad tarnobrzeskim jeziorem, to jedna z wielu atrakcji zlokalizowanych na terenie całego kompleksu. Przyciąga amatorów letnich wrażeń i obserwatorów, którzy z ciekawością zerkają na korzystające z tej atrakcji osoby. Sprawdziliśmy ile kosztuje jednorazowy zjazd oraz jak wygląda ten obiekt na żywo.

Tyrolka Tarnobrzeg - 1 min zjazdu

Tyrolka nad Jeziorem Tarnobrzeskim ma długość 500 metrów a czas przejazdu przy średniej prędkości około 30 km/h wynosi 1 minutę. Oczywiście zarówno prędkość jak i czas przejazdu zależeć będą od masy użytkownika. Cięższa osoba rozwinie większą prędkość i tym samym dojedzie szybciej.  Obiekt ustawiony jest w skrajnej części jeziora. W trakcje zjazdu zalew mamy bardziej na prawo, a dwie liny trakcyjne prowadzące na końcowy odcinek trasy biegną w większości nad zaroślami i częściowo nad wodą jeziora przy nieużytkowanym brzegu. Wszyscy fani tego typu atrakcji będą zadowoleni, gdyż długość przejazdu jest naprawdę imponująca. Jest sporo filmów na YouTube pokazujących przejazd i emocje jakie temu towarzyszą.

Zobacz: Tarnobrzeg atrakcje turystyczne, które musisz znać!

tyrolka w tarnobrzegu
Brzeg przy którym znajduje się tyrolka

Dodatkową atrakcja są zjazdy w parach. Liny trakcyjne pozwalają na równoległy zjazd dwóch osób jednocześnie. Tym sposobem można przeżywać wszystkie emocje razem jednocześnie dodając sobie otuchy. Równoległe zjazdy w parach cieszą się tu spora popularnością.


Zobacz też: Jezioro Tarnobrzeskie - co robić w Tarnobrzegu?


Tyrolka Tarnobrzeg jak dojechać - mapa i kontakt

Adres: Ocicka 40, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon: tel. 609 078 628, 782 222 296

Email: biuro@cruxwall.pl

Tyrolka Tarnobrzeg - godziny otwarcia:

maj - czerwiec
sobota - niedziela: 11.00 - 18.00
lipiec, sierpień
poniedziałek  -niedziela: 10.00 - 19.00
wrzesień
sobota - niedziela: 11.00 - 18.00

Tyrolka Tarnobrzeg - ograniczenia

Głównym ograniczeniem co do możliwości przejazdu jest masa użytkownika. Kto zatem nie przejedzie się tyrolką w Tarnobrzegu? Przede wszystkim osoby o masie powyżej 110 kg. Prędkość jaką mogłyby rozwinąć na długości 500 m mogłaby zagrażać ich bezpieczeństwu.

Jak się okazuje również istnieją limity co do minimalnej wagi. Dzieci o wadze do 25 kg również nie zostaną dopuszczone do przejazdu. W tym przypadku istniałoby ryzyko, że nie rozwiną dostatecznej prędkości, aby dotrzeć na drugi brzeg.

W przypadku dzieci lżejszych możliwe są za to przejazdy w tandemie. Wówczas łączna waga dziecka i opiekuna musi się mieścić w limicie 110 kg.

Tyrolka Tarnobrzeg - Ile za zjazd?

W związku z tym że atrakcja zlokalizowana jest nad Jeziorem Tarnobrzeskim trzeba liczyć się z tym, że ceny nie muszą należeć do najniższych. Cały kompleks cieszy się spora popularnością, a na przejazd tyrolką jest sporo chętnych. Cena to 40 zł za osobę, a płatności dokonamy wyłącznie gotówką.

Najdłuższa tyrolka w Polsce

Czy tyrolka w Tarnobrzegu to najdłuższa tyrolka w Polsce? Na stan 18.04 2023 - tak. Natomiast jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie nowej najdłuższej tyrolki w Polsce, której długość (1350 m) będzie niemal trzykrotnie większa niż tej w Tarnobrzegu. Będzie to też jedna z najdłuższych tyrolek w Europie. 

Gdzie znajdować się będzie najdłuższa tyrolka w Polsce?

Obiekt powstaje w Bieszczadach w gminie Olszanica we wsi Wańkowa przy centrum turystyki BIESZCZAD.ski. Znajduje się tu stacja narciarska z najdłuższą kolejką linową na Podkarpaciu. Już niedługo dodatkową atrakcja będzie najdłuższa w Polsce tyrolka. Z pewnością wzbudzi niemałe zainteresowanie i wielu chętnych śmiałków do pierwszego zjazdu.

Komentarze


Dodaj komentarz