Zalew Podwolina w Nisku - Kąpielisko, wieża, molo. Sprawdzamy co robić nad zalewem w Podwolinie

Lubię to
3
Super
1
Wow
0
Lubię to
|
4
Czas czytania: 4 min
Aktualizacja: 2023-07-29
Nisko
zalew podwolina w nisku fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Zalew Podwolina w Nisku - wieża widokowa na wyspie, ciekawe atrakcje i rekreacyjne tereny ze ścieżkami rowerowymi. To wszystko i jeszcze więcej czeka w każdym letnim sezonie na plażowiczów w Nisku.

Spis treści
  1. Zalew Podwolina - kąpielisko, wieża i inne atrakcje
  2. Atrakcje dla dzieci nad zalewem Podwolina

Zalew Podwolina - kąpielisko, wieża i inne atrakcje

Jezioro Podwolina
Podwolina zalew
dziewczyna opala się na plaży Podwolina
Plażowanie na Podwolinie
wypoczynek nad zalewem Podwolina
Kąpielisko

Zalew Podwolina na mapie

Zalew w Podwolinie to jeden z ciekawszych zbiorników wodnych na Podkarpaciu. Na jego 16 ha tafli wody znajdują się dwie wyspy, każda z nich to około 1 ha powierzchni lądowej. Na jednej znajduje się dwudziestometrowa wieża widokowa z tyrolką umożliwiającą zjazd nad taflą wody. Na drugiej wiata wypoczynkowa. Wokół zalewu prowadzi ścieżka rowerowa oraz rozmieszczone są różne atrakcje m.in. plac zabaw, plenerowa siłownia czy park linowy. 

podwolina zalew w nisku
Zalew Podwolina w Nisku


Zobacz też: Jeziora podkarpackie - gdzie nad wodę na Podkarpaciu?


Jest to nowocześnie zagospodarowany zbiornik wodny, który przyciąga wielu mieszkańców bliższych jak i dalszych okolic. Utworzona tu infrastruktura dostosowana jest do osób z niepełnosprawnościami oraz matek z dziećmi.

podwolina plaża
Plaża i letnia upalna pogoda

Latem działa tu wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz strzeżone kąpielisko w godz. 10.00 do 18.00. Obiekt wyposażony jest w przebieralnie ślimakowe, prysznice i łazienki oraz punkt gastronomiczno-handlowy. Dodatkowo wypoczywający znajdą tu całkiem spore molo z pięknymi widokami na cały zalew.

Jedną z popularniejszych atrakcji jest tu park linowy z trzema osobnymi trasami, które zawieszone są na wysokości od 3 do 6 m. Najdłuższa z nich to trasa tyrolkowa o długości 280 m, która rozpoczyna się na wyspie w wieży widokowej.

plaża w Podwolinie
Wypoczynek na plaży
tyrolka przy zalewie Podwolina
Tyrolka

Rowerowe szaleństwa

Oprócz trasy rowerowej dookoła zalewu przygotowano też prawdziwy rowerowy Pumptrack. Fani dwóch kółek mogą tu korzystać z toru rowerowego o długości 190 m. Tor posiada asfaltową nawierzchnię i tworzy zamkniętą pętlę. Sekcje z jakich się składa to pumptrack, mini bmx racing i dirt. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli jak i dzieci (w obecności dorosłego opiekuna).

Grupowe aktywności

plażowicze pływają na rowerkach wodnych po zalewie Podwolina
Rowerki wodne

Wszyscy, którzy lubią spędzać czas w grupowych aktywnościach mają tu do dyspozycji dwa boiska do siatkówki plażowej oraz jedno wielofunkcyjne boisko z nawierzchnia poliuretanową. A także liczne urządzenia do ćwiczeń pogrupowane w 4 strefy aktywności, rozmieszczone dookoła zalewu.

Atrakcje dla dzieci nad zalewem Podwolina

atrakcje dla dzieci przy zalewie Podwolina
Park linowy dla dzieci

Tereny wokół zbiornika w Podwolinie to miejsce dla całych rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano specjalne atrakcje, dzięki czemu z pewnością nie będą się tu nudzić. Do dyspozycji mają tu aż 6 ścianek wspinaczkowych, 4 elementy parku linowego, plac zabaw w kształcie statku oraz różnego rodzaju huśtawki. 

Ciekawą atrakcją dla dzieci jak i dorosłych jest też wieża widokowa z panoramą na cały zalew i plażę. Widoki ze szczytu wieży są urzekające.

wieża widokowa nad zalewem Podwolina
Wieża widokowa nad zalewem Podwolina

 

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły