Zalew w Kamionce na rzece Tuszymka w Podkarpackiem - plaża, pole biwakowe, piękna okolica

Lubię to
2
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
2
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2023-09-22
Kamionka
zalew w Kamionce na Podkarpaciu fot. rzeszowpodkarpackie.com | materiały własne

Zalew w Kamionce na Podkarpaciu - dziki akwen, który uwielbiają wędkarze. Ale czy tylko oni mogą korzystać z tej wodnej atrakcji? Sprawdźmy to!

Zalew w Kamionce - opis, zdjęcia, informacje praktyczne

zalew w Kamionce na Podkarpaciu
Rekreacyjna strona zalewu w Kamionce

Zalew w Kamionce na rzece Tuszymka to nie tylko atrakcyjne łowisko ale i miejsce, gdzie okoliczni mieszkańcy zaglądają, by odpocząć nad wodą. Zwłaszcza podczas wakacji zbiera się tu sporo młodych osób, jednak nigdy nie ma tłumów. Część osób przychodzi by pospacerować w otoczeniu natury, część by posiedzieć na plaży. Zdarzają się też pojedyncze osoby pływające kajakiem czy na desce SUP.

Zbiornik powstał w latach 50-tych i według pierwotnych założeń miał pełnić przede wszystkim funkcję retencyjną. Obecnie jest najbardziej znany jest wędkarzom, dla których stanowi przede wszystkim atrakcyjne łowisko z miejscem na biwak. Często organizowane są tu nawet zawody wędkarskie.

Powierzchnia zalewu wynosi 7,3 ha, dookoła wzdłuż brzegu prowadzi wydreptana ścieżka, którą obejdziemy cały zalew. Po drodze mijać będziemy wiele stanowisk wędkarskich, ławeczki, miejsce na biwak i niewielką plażę. Obok zbiornika znajduje się też stadion, dlatego podczas imprez może być tam więcej osób.

Zalew w kamionce na Podkarpaciu, pomost
Pomost

Zalew w Kamionce - mapa i dojazd

Zalew w Kamionce znajduje się nieco ponad 30 km od Rzeszowa i niespełna 10 km od Sędziszowa Małopolskiego. Dojazd jest tu bardzo dobry, do samego końca prowadzi droga asfaltowa. W naszej ocenie jest to przede wszystkim dobre miejsce dla wędkarzy, natomiast jeśli chodzi o rekreację, to zdecydowanie znajdziemy na Podkarpaciu lepsze miejsca.

Zobacz: Jeziora podkarpackie

Zalew w Kamionce
Słoneczny dzień nad zalewem w Kamionce

Mapa

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły