Baseny w Krempnej - nowa atrakcja Beskidu Niskiego

Lubię to
5
Super
1
Wow
0
Lubię to
|
6
3
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2023-08-24
Krempna
baseny w Krempnej fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Baseny w Krempnej to atrakcja Beskidu Niskiego, na którą czekało mnóstwo turystów! Basenowy kompleks zaraz po otwarciu (28 czerwca 2023 roku) został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez mieszkańców Gminy Krempna jak i przyjezdnych. Codziennie w wakacyjne dni z basenów korzystają setki osób. W jaki sposób nowa atrakcja zaskarbiła serca turystów? Sprawdźmy to!

Posiadasz obiekt noclegowy na Podkarpaciu?

Dodaj go do bazy serwisu Rzeszów Podkarpackie.

Krempna w Beskidzie Niskim od 2023 roku ma wyjątkową atrakcję. Są to baseny położone na terenie Magurskiego Parku Narodowego w otoczeniu lasów i malowniczych wzniesień. Zobacz tę wyjątkową atrakcję, która stała się prawdziwym magnesem dla turystów, a jej koszt wyniósł ponad 2,5 mln zł.

Otwarcie nowych basenów w Krempnej (powiat jasielski) - 28 czerwca 2023

Baseny w Krempnej to inwestycja zrealizowana dzięki programowi "Zagospodarowanie zbiornika wodnego w Krempnej na rzece Wisłoce".  Od złożenia wniosku na realizację zadania inwestycyjnego do czasu jego ukończenia minęło aż 5 lat! W związku z tym była to przez wszystkich długo wyczekiwana atrakcja, na którą turyści jak i lokalni mieszkańcy czekali z niecierpliwością. 

tłumy ludzi na basenach w Krempnej
Turyści jak i mieszkańcy Krempnej doczekali się w końcu basenów

Przypomnijmy. Do realizacji projektu zakładającego budowę kompleksu składającego się z dwóch basenów i budynku sanitarno-gospodarczego oraz siłowni i placu zabaw dla dzieci wybrano ostatecznego wykonawcę dopiero przy ogłoszeniu czwartego przetargu. A firma, która podjęła się tego zadania nie była w stanie go ukończyć w założonym budżecie. Po licznych perypetiach z wykonawcą i finansami - przez które termin oddania ciągle się wydłużał - obiekt został oddany do użytku dnia 28 czerwca 2023 roku.

Baseny w Krempnej - cennik

Obecnie wstęp jak i korzystanie z basenów jest bezpłatne, gdyż ramach projektu nie możemy pobierać opłat - mówi Kazimierz Miśkowicz, wójt gminy Krempna.

Zatem warto wykorzystać czas trwałości projektu, z którego sfinansowany został kompleks basenów, gdyż możliwe, że w przyszłości opłaty będą pobierane.

Krempna baseny
Kompleks basenowy w sercu Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej

Krempna baseny - głębokość i wymiary

Utworzony przy zalewie kompleks basenowy w Krempnej składa się z dwóch basenów. Pierwszy posiada wymiary 25 x 12,5 m i głębokość 1,6 m. Drugi to niecka basenowa dla dzieci 12,5 x 5 m, głębokość wody 0,8 - 1,2 m. 

Zaletą mniejszego basenu jest cieplejsza woda, specjalnie podgrzewana w trosce o najmłodszych.

basen w Krempnej dla dzieci
Niecka basenowa dla dzieci

Baseny w Krempnej to nie jedyna atrakcja nad zalewem. Na co jeszcze można liczyć?

atrakcje na basenach w Krempnej
Budka z lodami przy basenie

Na terenie kompleksu oprócz dwóch nowoczesnych basenów są też inne atrakcje. Za darmo skorzystamy też z siłowni zewnętrznej, łazienek, przebieralni, a dzieci pobawią się na przygotowanym dla nich placu zabaw. Oprócz tego funkcjonuje tu punkt z napojami i lodami oraz wypożyczalnia leżaków. 

Kompleks czynny jest w okresie wakacyjnym w godzinach 11.00 - 19.00 - codziennie z wyłączeniem poniedziałków. Nad bezpieczeństwem korzystających czuwa w sezonie dwóch ratowników.

Pozostałe atrakcje Krempnej w Beskidzie Niskim

atrakcje przy basenach w Krempnej
Plac zabaw, stoliki i domki letniskowe przy zalewie w Krempnej

Planując urlop w okolicach Krempnej warto wiedzieć, że jest to miejscowość położona na terenie Magurskiego Parku Narodowego w samym sercu Beskidu Niskiego. Dlatego zalew wraz z nowo otworzonymi basenami to tylko jedne z wielu atrakcji Krempnej. Warto też zwrócić uwagę na Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. Jana Szafrańskiego oraz ścieżkę Folusz czy Wodospad Magurski. Więcej atrakcji znajdziecie na stronach serwisu dot. atrakcji Beskidu Niskiego oraz zalewu w Krempnej.

Komentarze

Plywak
Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz?
';
Tak
';
Nie
Zgłoszono komentarz
Ok
2023-08-26 13:41
Chyba jedyne takie miejsce na Podkarpaciu, gdzie wykąpać można się za darmo w basenie :D Jak dla mnie powinno być więcej takich, rewelacja!
⤷ Odpowiedz
rzeszowpodkarpackie.com
Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz?
';
Tak
';
Nie
Zgłoszono komentarz
Ok
2023-09-09 21:30
@Plywak Jak tylko pojawi się kolejne to z pewnością poinformujemy :)
Marta
Czy na pewno chcesz zgłosić komentarz?
';
Tak
';
Nie
Zgłoszono komentarz
Ok
2023-10-10 16:59
I czemu ja o tym miejscu dowiaduje się dopiero na jesień :D Szkoda że wcześniej nie trafiłam tutaj... heh już czekam na kolejny sezon i zapisuje Krempną do odwiedzenia
⤷ Odpowiedz

Dodaj komentarz