Lodowisko w Stalowej Woli - cennik, silent disco, godziny otwarcia - Sprawdź kiedy rusza miejskie lodowisko mobilne

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 3 min
Aktualizacja: 2023-11-30
Stalowa Wola
lodowisko stalowa wola

Lodowisko w Stalowej Woli - największa atrakcja zimy. Sprawdzamy od kiedy można jeździć na łyżwach w Stalowej Woli oraz ile kosztują bilety wstępu. 

Miejskie lodowisko w Stalowej Woli - cennik i godziny otwarcia

Miejskie lodowisko w Stalowej Woli otwierane jest 1 grudnia 2023 r. i dostępne jest do 29 lutego 2024 r. Obiekt mieści się na Placu Piłsudskiego od strony torów kolejowych. Obok lodowiska funkcjonuje wypożyczalnia łyżew, a za organizację zimowej atrakcji odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli (MOSIR).

Tafla dostępnego lodu ma wymiary 20 x 30 m i ograniczona jest bandami bezpieczeństwa, których konstrukcja wykonana jest ze stali, a wypełnienie zrealizowano płytami PEHD. Ich wysokość zamyka się w przedziale 110 - 120 cm.

Lodowisko ma dwie bramki wejściowe i pochylnię dzięki której możliwy jest wjazd maszyny regenerującej płytę lodowiska - tzw. rolba. Lodowisko może działać w temp. do 10 stopni Celsjusza. Natomiast grubość tafli lodu mieści się w granicach od 6 do 10 cm.


Zobacz także: Lodowisko MOSIR Mielec - Gdzie w Mielcu jeździ się na łyżwach?


Lodowisko Stalowa Wola - cennik

Bilet Wstęp Łyżwy Ostrzenie łyżew
Ulgowy 6 zł 6 zł 19 zł
Normalny 10 zł 7 zł 20 zł
Ulgowy z Kartą Dużej Rodziny 5 zł 4 zł 14 zł
Normalny z Kartą Dużej Rodziny 9 zł 4 zł 14 zł

Lodowisko Stalowa Wola - godziny otwarcia

Zgodnie z informacjami jakie opublikowano na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ślizgawka czynna będzie:

  • od 15.00 do 20.45 - w dni powszednie
  • od 13.00 do 20.45 - w soboty, niedziele i święta.

Silent Lodo Disco - czyli dyskoteka na lodowisku

Jak się okazuje lodowisko w Stalowej Woli służy też mieszkańcom do nieco innego rodzaju zabawy niż standardowa jazda na łyżwach. W niedzielę 4 grudnia 2022 MOSIR w Stalowej Woli zorganizował na lodowisku dyskotekę, ale nie taką zwykłą! Było to silent disco, a więc zabawa w czasie której uczestnicy mają założone słuchawki. Każdy może dowolnie wybrać rodzaj muzyki i dopasować jej głośność. Można też dowolnie włączyć lub wyłączyć oświetlenie słuchawek. Wydarzenie trwało 4 godziny, między 18.00 a 22.00.

Lodowisko Stalowa Wola grupy zorganizowane

Lodowisko w Stalowej Woli zaprasza również grupy zorganizowane. Dla większej ilości osób konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefonicznie lub mailowo:

  • a.krotoszynski@mosir.stalowawola.pl
  • e.zawol@mosir.stalowawola.pl
  • Tel.: 15 842-25-62 wew. 50

Miejskie lodowisko mobilne - wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy

Lodowisko ma wymiary 30 x 20 m, a jego obszar ograniczony jest specjalnymi bandami. Obok ślizgawki działa tu co roku wypożyczalnia łyżew, gdzie wybierać można spośród 300 różnych par w rozmiarach między 25 a 47. Ceny podane zostały w zbiorowym zestawieniu w tabeli powyżej.

Tradycja już jest, że przy ślizgawce znajdują się tzw. "niedźwiadki" lub "zwierzaki", które pomagają najmłodszym stawiać pierwsze kroki na lodowisku. Tak też jest i tutaj. Pingwinek, delfin, lub miś, to sprzęt którzy wypożyczyć można za dodatkową opłatą 5 zł, aby wspomóc się w czasie jazdy.

Otwarcie miejskiego lodowiska na Placu Piłsudskiego w sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury - Lodowisko Stalowa Wola

Lodowisko miejskie usytuowane jest na Placu Piłsudskiego od strony torów kolejowych. Organizatorem corocznej ślizgawki jest stalowowolski MOSIR, który za kwotę około 200 tys. zł wynajmuje co roku lodowisko na sezon zimowy. W tym roku lodowisko będzie otwarte od 1 grudnia, aż do końca lutego. Prezydent Stalowej Woli zaprasza mieszkańców do korzystania z mobilnego lodowiska, które w tym roku kosztować będzie niespełna 236 tysięcy złotych.

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły