Rzeszów - Lodowiska na Podkarpaciu

Zimą w Rzeszowie zazwyczaj uruchamiane są dwa lodowiska. Jedno w Parku Sybiraków, a drugie na skwerze przy Millenium Hall. Zwykle lodowisko przy ul. Broniewskiego uruchamiane jest początkiem grudnia, natomiast to drugie nieco później - tuż przed świętami. Więcej na temat rzeszowskich lodowisk pisaliśmy w artykule: Lodowisko Rzeszów - Gdzie w Rzeszowie jeździ się na łyżwach?


Zobacz również: Zimowe atrakcje na Podkarpaciu


 

Większość lodowisk to lodowiska sezonowe - gdzie zatem szukać krytych lodowisk?

Lodowiska z prawdziwego zdarzenia to wciąż na Podkarpaciu rzadkość. Miasto Rzeszów od kilku lat przymierza się do stworzenia wielkiego kompleksu sportów zimowych, gdzie jedną z atrakcji ma być kryte lodowisko. Póki co w mieście organizowane są sezonowe ślizgawki, które znikają wraz z końcem zimy. Jednak są takie miejsca w regionie, w których można pojeździć na łyżwach nieco dłużej.

Kryte lodowiska na Podkarpaciu:

 

Jak spędzić ferie zimowe na Podkarpaciu?

Planując ferie warto wcześniej zapoznać się z zimowymi atrakcjami na Podkarpaciu, których z całą pewnością nie brakuje. Oprócz zajęć i wycieczek organizowanych w tym czasie przez szkoły dostępne do białych szaleństw są lodowiska, uruchamiane zostają wyciągi i stoki narciarskie, na rynku w Rzeszowie otwarte zostaje świąteczne miasteczko, a pobliskie górki okupowane są przez małych saneczkarzy - zwłaszcza tereny przy zamku Lubomirskich, gdyż nadają się do tego idealnie.