Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. J. Szafrańskiego w Magurskim Parku Narodowym

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2024-01-06
Krempna
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. Jana Szafrańskiego w Magurskim Parku Narodowym fot. rzeszowpodkarpackie.com | materiały własne

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. J. Szafrańskiego w Magurskim Parku Narodowym to zapoznanie z występującą tu fauną i florą oraz historią kształtowania się tutejszej przyrody. Sam ośrodek mieści 3 piętra, a każde z nich nawiązuje do innych warstw lasu, od świata pod ziemią, aż po korony drzew. Wzbogacenie wystaw stanowią stanowiska VR, gdzie w zaciemnionych pomieszczeniach można zaobserwować nocne życie mieszkańców parku. Odwiedź to miejsce, by poznać z bliska przyrodę Magurskiego Parku Narodowego. 

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. J. Szafrańskiego

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny to nowoczesny kompleks składający się z 3 pięter, na których rozciąga się wystawa przenosząca w wirtualny świat lasu. Zobaczymy tu wszystkie jego warstwy. Od parteru i stanowisk związanych z mieszkańcami lasu, a także stanowisk VR, które przeniosą nas w świat nocnych zakamarków lasu, po wyższe jego partie, gdzie poczujemy się jak w koronach drzew.

Zobacz: Beskid Niski: atrakcje i ciekawe miejsca

Dodatkową atrakcją jest tu wystawa  w formie spektaklu przedstawiająca życie tutejszej przyrody w 4 porach roku. Składa się ona z wystawy i filmu, a jej cel jest prosty. Zauroczyć widowiskiem wszystkich, którzy tu przyjdą!

Będąc w ośrodku nie można pominąć ogrodu dydaktycznego jaki otacza cały budynek. Znajdziemy w nim zadbane alejki oraz działające na zmysły stanowiska  z najciekawszymi dla tego rejonu roślinami. Stanowiska zostały stworzone tak, by jak najdokładniej umożliwić poznanie tutejszej przyrody wszystkimi zmysłami. 

Aktualne informacje o zwiedzaniu: http://www.magurskipn.pl/

Zwiedzanie Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego im. Jana Szafrańskiego - informacje praktyczne

Do zwiedzania:

  • spektakl przyrodniczy (starto równych godzinach)
  • interaktywna ekspozycja
  • sala przyrodnicza
  • czytelnia

Darmowy parking przy ośrodku.

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Krempnej na mapie

Komentarze


Dodaj komentarz
× Full Image