Park Papieski w Rzeszowie - zielona atrakcja miasta poświęcona postaci Jana Pawła II

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2024-10-02
Rzeszów
park papieski Rzeszów fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Park Papieski w Rzeszowie to jedno z ulubionych miejsc odpoczynku dla wielu Rzeszowian. Poświęcony został w całości osobie Jana Pawła II. Widoczne jest to w wielu miejscach oznaczonych symbolami nawiązującymi do jego postaci. Są to m.in. tablice z cytatami oraz duży obelisk w centrum parku przedstawiający jego osobę. Przyjrzyjmy się dokładniej co ma do zaoferowania kompleks zieleni na skraju miasta zwany Parkiem Papieskim.

Park Papieski w Rzeszowie

Zajmujący prawie 17 hektarów powierzchni park oddany został do użytku pod koniec 2015 roku. Do jego budowy przystąpiono już 10 lat wcześniej, kiedy to po śmierci papieża Jana Pawła II w centralnej części parku ustawiono jego pomnik.

Dlaczego w tym miejscu utworzono park papieski?

Park Papieski utworzono w tym miejscu dla upamiętnia pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, w czasie której przybył do Rzeszowa i w miejscu dzisiejszego parku papieskiego odprawił mszę świętą. Wydarzenie to miało miejsce 2 czerwca 1991 roku.

Koncerty, plac zabaw, fontanny - czyli atrakcje parku papieskiego

Od Alei Armii Krajowej w stronę Rzeszowskiej Katedry utworzona została "Aleja Przesłania Papieskiego", przy której postawiono 14 tablic z cytatami Jana Pawła II.

Wyjątkowości temu parkowi dodaje przemyślane rozmieszczenie drzew i zieleni, a także sztuczne strumienie i podświetlane fontanny. Na terenie parku obecne są też mostki, pergole, amfiteatr, a dla najmłodszych spory plac zabaw. Wewnątrz kompleksu znajdują się estetycznie wydzielone alejki prowadzące wśród ozdobnej roślinności. W części południowo-wschodniej znajdują się stanowiska zimowita jesiennego, będącego pod ochroną i jest to część pozostająca w stanie naturalnym.


Zobacz również: Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie


Obok parku znajduje się darmowy parking na czas przebywania w parku. Całość inwestycji zrealizowana została za ponad 18,5 mln zł i trwała przez 10 lat.

Komentarze


Dodaj komentarz
× Full Image