Punkt widokowy w Niechobrzu

Lubię to
2
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
2
Czas czytania: 2 min
Aktualizacja: 2024-01-07
Niechobrz
krzyż milenijny w niechobrzu fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Wzgórze w Niechobrzu k. Rzeszowa, na którym znajduje się Krzyż Milenijny, to jeden z trzech punktów widokowych, z którego można podziwiać panoramę na Rzeszów i okolicę. Znajduje się na wysokości 385 m n.p.m. a przy dobrej widoczności można stąd naprawdę wiele zobaczyć. Innymi miejscami, które świetnie nadają się na podziwianie pięknych panoram Rzeszowa to punkt widokowy na wzgórzu Magdalenka oraz punkt widokowy na Matysówce.

Posiadasz obiekt noclegowy na Podkarpaciu?

Dodaj go do bazy serwisu Rzeszów Podkarpackie.

Krzyż milenijny na punkcie widokowym

Historia krzyża na najwyższym punkcie widokowym w Gminie Boguchwała rozpoczęła się 11 listopada 1999 roku, kiedy to na jednej z sesji Rady Gminy zgłoszony został wniosek o jego utworzenie. A 16 września 2000 roku został uroczyście poświęcony przez ks. Bp. Kazimierza Górnego w obecności mieszkańców gminy Boguchwała i przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

krzyż milenijny niechobrz
Krzyż milenijny na punkcie widokowym w Niechobrzu

Wzniesienie krzyża w tym miejscu miało charakter upamiętniający dwa mijające tysiąclecia oraz początek trzeciego. Był to dla chrześcijaństwa ważny historycznie okres - przypominał wójt Gminy Boguchwała.

Miejsce wokół krzyża zostało odnowione i zagospodarowane w 2010 roku. Zasadzono krzewy i ozdobną roślinność, zabezpieczono skarpę, a także zainstalowano oświetlenie krzyża. Wykonano również schody do krzyża i całodobowy monitoring.

Krzyż wznosi się na 15 metrów a rozpiętość jego ramion osiąga 4,5 metra szerokości.

krzyż milenijny niechobrz
Krzyż milenijny na punkcie widokowym w Niechobrzu

Gdzie zaparkować jadąc na punkt widokowy w Niechobrzu

Na wzgórzu zaraz obok krzyża znajduje się wygodny i darmowy parking, na którym z łatwością zaparkuje kilkanaście samochodów. Zwykle nie ma tu tłumów, dlatego śmiało można jechać do końca, aż pod sam krzyż.

krzyż milenijny niechobrz
Parking na punkcie widokowym w Niechobrzu

Punkt widokowy w Niechobrzu na mapie

Krzyż stoi zaledwie 550 m od głównej drogi biegnącej przez Niechobrz. Jadąc od Racławówki z drogi głównej skręcamy w prawo w drugą ulicę za szkołą w Niechobrzu. Droga główna biegnie skręca w lewo, natomiast jadąc do krzyża zjeżdżamy w prawo w nieco mniejszą uliczkę. Po około 200 metrach dojeżdżamy do rozwidlenia z kapliczką. Trzymamy się tutaj lewej strony i po kolejnych 200 metrach jesteśmy przy głównym punkcie widokowym gminy Boguchwała, do której należy wieś Niechobrz.

punkt widokowy Niechobrz
Trasa do punktu widokowego w Niechobrzu

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły