Fontanna Multimedialna w Rzeszowie - Sprawdź harmonogram rzeszowskiej fontanny multimedialnej

Lubię to
0
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
0
Czas czytania: 5 min
Aktualizacja: 2024-07-04
Rzeszów
fontanna multimedialna rzeszów fot. rzeszowpodkarpackie.com ⁄ materiały własne

Fontanna Multimedialna w Rzeszowie, to atrakcja budząca wiele pozytywnych emocji. Wieczory spędzone przy pokazach rzeszowskiej fontanny, to chwile które rzeszowianie bardzo sobie cenią. Działająca w okresie letnim atrakcja Rzeszowa w otoczeniu pałacu i zamku Lubomirskich przyciąga liczne tłumy widzów.

Fontanna multimedialna w Rzeszowie

Odkąd fontanna multimedialna pojawiła się w Rzeszowie, miejsce w którym niegdyś znajdował się osiedlowy plac zabaw zamieniło się w jedną z głównych atrakcji turystycznych tego miasta. Atrakcja zlokalizowana w sąsiedztwie Letniego Pałacu Lubomirskich i Alei Pod Kasztanami jest dziś chętnie odwiedzana nie tylko przez dzieci, ale też dorosłych.

Fontanna multimedialna, to sterowana elektronicznie atrakcja miasta Rzeszowa, bezpłatnie dostępna dla wszystkich. Jej działanie w dużym uproszczeniu polega na zsynchronizowaniu strumieni wody z iluminacjami świetlnymi w rytm muzyki. Daje to w efekcie wyjątkowy pokaz multimedialny. Czasem do spektaklu włączani są aktorzy rzeszowskiego teatru - są to tzw. pokazy specjalne.

Rzeszowska fontanna multimedialna, uważana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu atrakcji w Polsce i stanowi główną atrakcję tej części miasta. W jej sąsiedztwie znajduje się klimatyczna Aleja Pod kasztanami, Zamek Lubomirskich oraz Letni Pałac Lubomirskich.

Architektura rzeszowskiej fontanny

Obiekt został stworzony w miejscu istniejącego dawniej placu zabaw dla dzieci. Architektura fontanny składa się z kilku zbiorników, lustra (okrągłej fontanny), fontanny interaktywnej (suchej) oraz pięciu fontann-kwiatów. Całość została wyposażona w niemal 1600 dysz pełniących rozmaite funkcje oraz ponad 140 punktów świetlnych, które w połączeniu z laserami i dymem dekoracyjnym zapewniają po zmroku wspaniałe widowisko. Spektakle przy fontannie multimedialnej można oglądać z trybuny w kształcie amfiteatru, na której znajduje się aż 300 miejsc siedzących. Dodatkowym walorem wizualnym są ozdobne krzewy i drzewa zasadzone wokół fontanny oraz elementy mniejszej architektury.

Pierwszy pokaz fontanny multimedialnej w Rzeszowie

Fontanna multimedialna w Rzeszowie, została oddana do użytku 17 sierpnia 2013 roku. Wtedy też odbył się pierwszy pokaz, na który przyszło niemal 10 tysięcy widzów. Spektakl składał się z trzech części trwał 45 minut, a jego reżyserem był Bogumił Palewicz.

Do dziś organizowane są przy fontannie pokazy tematyczne, które stanowią główną atrakcję, jaka przyciąga w okolicę Alei Pod Kasztanami liczne grupy rzeszowian.

Fontanna multimedialna jako sposób na upały

W letnie upalne dni kiedy żar leje się z nieba, tryskające strumienie wodne udostępniane są w pełni legalnie dla osób, które chcą się nieco schłodzić. W większości z tego sposobu na ochłodę korzystają dzieci, skacząc i pluskając się w strojach kąpielowych po płycie fontanny.

Fontanna multimedialna Rzeszów - informacje praktyczne

  • sezon działania fontanny trwa od kwietnia do października
  • pokazy specjalne organizowane są najczęściej od czerwca do września
  • na teren fontanny obowiązuje zakaz wprowadzania psów
  • wstęp jest bezpłatny nawet na pokazy specjalne

Harmonogram i godziny pokazów multimedialnych fontanny 2024

Pokazy specjalne

MAJ
04.05 21:30 Folk dookoła świata, Walka Tytanów - pokaz z udziałem aktorów
18.05 21:30 Cztery pory roku, Małe rzeczy w dużej skali
CZERWIEC
01.06 21:30 Cztery pory roku, Małe rzeczy w dużej skali
15.06 21:30 Folk dookoła świata, Walka Tytanów - pokaz z udziałem aktorów
29.06 21.30 Folk dookoła świata, Walka Tytanów - pokaz z udziałem aktorów
LIPIEC
06.07 21.30 Magia kina, Sporty ekstremalne
20.07 21.30
Cztery pory roku, Małe rzeczy w dużej skali
SIERPIEŃ
10.08 21.00 Cztery pory roku, Małe rzeczy w dużej skali
24.08 21.00 Folk dookoła świata, Walka Tytanów - pokaz z udziałem aktorów
WRZESIEŃ
14.09 20:30 Folk dookoła świata, Walka Tytanów - pokaz z udziałem aktorów

Pokazy codzienne

  • pokaz dla dzieci: godz. 12.00 - utwory z bajek
  • pokaz dzienny: godz. 17.00 - (Set Fire to the Rain- Adele, Uptown Funk- Mark Roson, Bruno Mars, Moves Like Jegger- Maroon 5)
  • pokaz wieczorny w okresie do 15.09.2024 o godz. 21.00
  • pokaz wieczorny w okresie od 16.09.2024 do 13.10.2024 o godz. 20.00

Rzeszowska fontanna multimedialna na mapie

Komentarze


Dodaj komentarz
× Full Image