Lodowisko w Jarosławiu - Rusza kolejny sezon na sztuczne lodowisko. Gdzie tym razem Rynek czy lodowisko MOSIR?

Lubię to
0
Super
1
Wow
0
Lubię to
|
1
Czas czytania: 4 min
Aktualizacja: 2023-12-09
Jarosław
lodowisko jarosław

Lodowisko w Jarosławiu rusza każdego roku początkiem grudnia, tym samym rozpoczyna coroczny sezon na zimowe szaleństwa. Sztuczne lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, to obiekt który powstał już w 2015 roku. Każdej zimy otwieramy jest, by dawać mnóstwo zabawy wszystkim fanom zimowych wojaży. Jednak władze miasta rozważają też propozycje utworzenia ślizgawki na Rynku. Czy Jarosław będzie miał dwa sztuczne lodowiska?

Lodowisko w Jarosławiu przy MOSIR

Lodowisko MOSIR to sztuczna ślizgawka znana mieszkańcom Jarosławia już od 2005 roku. Póki co było to jedyne miejsce w Jarosławiu, gdzie można było pojeździć na łyżwach. Lodowisko ma 600 m kw. i uruchamiane jest każdego roku w sezonie zimowym.

Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy gen. Sikorskiego 5 w Jarosławiu.


Zobacz również: POSIR sztuczne lodowisko Przemyśl - ceny, godziny otwarcia, kamera


Jarosław Lodowisko MOSIR - przydatne informacje

W czasie roku szkolnego lodowisko w godzinach od 8.00 do 14.00 zarezerwowane jest głównie dla młodzieży szkolnej. Odbywają się tu wówczas zajęcia wychowania fizycznego. W czasie ferii, świąt oraz po godzinie 14 w dni nauki szkolnej z lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.

Z lodowiska można korzystać w następujących godzinach:

Dni powszednie

  • 8.00 - 14.00 - zajęcia szkolne
  • 15.00 - 16.30; 17:15 - 18:45, 19.30 - 21.00 - wejścia dla wszystkich

Soboty, niedziele i święta:

  • 12.15 - 13.45; 15.00 - 16.30; 17.15 - 18.45; 19:30 - 21.00 - wejścia dla wszystkich

Cennik obejmujący 1,5 godz. jazdy (90 min):

  • Bilet normalny 10 zł
  • Bilet ulgowy 8 zł (również dla osób posiadających Jarosławską Kartę Seniora)
  • Bilet dla posiadaczy Jarosławskiej Karty Dużej Rodziny - 50% biletu normalnego lub ulgowego
  • Wypożyczenie łyżew 7 zł
  • Ostrzenie łyżew 10 zł/ 1 para
  • Pingwinek do nauki jazdy - bezpłatny

Tafla lodu ograniczona jest ochronną bandą, a cały obiekt otoczony jest trybunami. Lodowisko wyposażone jest w zaplecze sanitarno-socjalne oraz wypożyczalnie łyżew. Warto również wspomnieć, że tafla lodowiska jest tu regularnie konserwowana przez co zawsze można liczyć na nienaganną jakość powierzchni.

Lodowisko Jarosław - Rynek w Jarosławiu kolejną lokalizacją lodowiska?

Ostatnio z Rady Miejskiej w Jarosławiu wyszedł pomysł, aby ożywić zimą Rynek właśnie po przez organizowanie corocznego lodowiska na jego głównej płycie. Stwierdzono, że jest to dobry pomysł, gdyż latem jarosławski Rynek odwiedza coraz to więcej osób, więc dlaczego by nie spróbować zaprosić ich też zimą. Podobny pomysł już od lat praktykują takie miasta jak: Rzeszów, Warszawa, czy Nowy Targ. Sporo osób odwiedza przecież kawiarnie, puby i restauracyjki zlokalizowane przy Rynku, stąd naturalnym jest, że część z nich będzie miało ochotę korzystać z lodowiska. Jednak czy w Jarosławiu pomysł ten się przyjmie? Z pewnością lokalny Rynek nie budzi takiego zainteresowania zimą jak Rynki w wielkich miastach. Ludzie tam niejako przy okazji korzystają ze ślizgawki bo przecież dopiero co wyszli z baru, albo idą właśnie na randkę do kina gdzieś obok Rynku. A więc ruch jest tam naturalny.

Mimo wszystko władze Jarosławia są pozytywnie podchodzą do tego pomysłu. Póki co trzeba skończyć rewitalizacje Rynku - przypomina burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.

Zatem wygląda na to, że plany na stworzenie nowego lodowiska w Jarosławiu są bardzo realne. Jednak ślizgawkę na Rynku będzie można zobaczyć dopiero po wszystkich pracach modernizacyjnych. Według planów nowe lodowisko miałaby się znaleźć obok studni w północnej stronie Rynku.

Inne tego typu obiekty w Rzeszowie i okolicach

Komentarze


Dodaj komentarz
Powiązane artykuły
× Full Image