Widokowe szlaki rowerowe w okolicy Rzeszowa - 6 propozycji na udany wypad

Lubię to
1
Super
0
Wow
0
Lubię to
|
1
Czas czytania: 4 min
Aktualizacja: 2024-05-14
Rzeszów
Gdzie na Rower w okolicach Rzeszowa?

Jeśli zastanawiasz się gdzie w okolicy Rzeszowa można pojeździć rowerem, to znaczy że dobrze trafiłeś. W tym artykule przygotowaliśmy propozycje wycieczek rowerowych z ciekawymi atrakcjami i miejscami idealnymi na rower.

Trasy rowerowe w okolicy Rzeszowa

Przedstawiamy sprawdzone i ciekawe trasy rowerowe przez Rzeszów i okoliczne miejscowości. Każda z propozycji została sprawdzona i dokładnie przetestowana. Zatem polecamy Wam propozycje wycieczek rowerowych, które w naszej ocenie uzyskały najwyższe noty pod względem:

  • atrakcji, jakie możemy odwiedzić po drodze
  • minimalnego natężenia ruchu samochodowego 
  • wygody przejazdu dwoma kółkami
  • terenów widokowych i pięknych panoram
  • subiektywnego odczucia i frajdy z przejazdu.

Jesteście gotowi? Zapraszamy!

1. Boguchwała - Budziwój - Tyczyn - Park Papieski

Pierwsza wycieczka to krótka propozycja na niedzielne popołudnie. Trasa ma długość 22,6 km, a jej przebieg prowadzi przez Park Papieski, Rzeszowskie Bulwary, Kładkę w Boguchwale i Pałac Wodzickich w Tyczynie. 

Przejazd biegnie przez widokowe wzgórza z rewelacyjną panoramą Rzeszowa. Dlatego też polecamy wziąć ze sobą aparat, by porobić ciekawe zdjęcia.

2. Sołonka - Hermanowa - Tyczyn - Siedliska - Lubenia

Wycieczka do Sołonki może mieć także wymiar uzdrowiskowy. Tężnie jakie znajdują się w tej niewielkiej wsi, poprzez zawarte w solance mikroskładniki i jod działają prozdrowotnie, zwłaszcza na układ oddechowy i tarczycę. Przejażdżka do Sołonki to świetna okazja do aktywnego wypoczynku w bardzo spokojnej okolicy. Zatem jeśli macie ochotę odetchnąć od zgiełku miasta i wypełnić płuca zdrowym powietrzem, ta propozycja jest właśnie dla Was. 

Oprócz źródeł solankowych, na trasie odwiedzicie Studziankę w Hermanowej ze źródełkiem, Pałac w Tyczynie, a całą trasę przejedziecie lokalnymi i spokojnymi uliczkami podmiejskich wsi.

3. Łańcut - Sonina - Markowa - Malawa

Jeśli masz ochotę ruszyć w dłuższą trasę bez spoglądania na zegarek, z pewnością zainteresuje Cię nasza propozycja rowerowa przez Łańcut i okolice. Trasa biegnie przez 52 km pętlę, przez najbardziej atrakcyjne miejsca w tej części regionu. Zobaczymy m.in. Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Ulmów, Skansen w Markowej, widowiskowe wiatraki w Soninie oraz będziemy mieli okazję zostawić na chwilę rower i przespacerować się po przepięknym, niedawno odnowionym parku wokół Pałacu w Łańcucie. Ale to nie koniec atrakcji, gdyż kolejnym punktem tej wycieczki jest punkt widokowy na Magdalence. Znajdziemy tu wieżę widokową, ławeczki oraz klimatyczny kościółek, uwielbiany przez fotografów. 

4. Rzeszów - Bratkowice - Głogów Małopolski

Głównym celem tej wycieczki jest Zalew w Bratkowicach. Zatem polecamy wziąć ze sobą koc i kilka kanapek. Będzie to okazja, by posiedzieć chwilę nad brzegiem i poodpoczywać na łonie natury. Dodatkowo przejazd prowadzi przez Rezerwat Przyrody Zabłocie oraz ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną. Trasa co prawda ma ponad 50 km, ale jedziemy wyłącznie po płaskich terenach, stąd w żadnym stopniu nie jest wymagająca.

5. Rzeszów - Szlak Św. Jakuba - Świlcza - Jasionka - Trzebownisko

Kolejna z dłuższych propozycji wycieczkowych na dwa kółka. Początek trasy jest wymagający i biegnie przez drogę szutrową. Jednak po dotarciu na szczyt wzgórza na szlaku św. Jakuba, trasa biegnie już tylko z górki, a następnie przez tereny płaskie. Punkt widokowy na wzgórzu św. Jakuba to doskonała okazja, by zobaczyć szeroką panoramę Rzeszowa i okolicznych wsi. Warto się tu na chwilę zatrzymać, by nieco odpocząć po wymagającym podjeździe. Następnie zjeżdżamy do Świlczy i przez Głogów Małopolski dostajemy się do Jasionki. 

W tym miejscu polecamy od czasu do czasu rozejrzeć się po niebie, bo istnieje duża szansa, że będziecie mieli okazję zobaczyć nadlatujący samolot. Z Jasionki przez Trzebownisko i ul. Lubelską wracamy na Rzeszowskie Bulwary. Dostaniemy się tam ścieżką rowerową, która prowadzi już od Jasionki po nowo wyremontowanej nawierzchni.

6. Strzyżów - Zaborów - Nowa Wieś - Pstrągowa - Różanka

Pogórze Strzyżowskie to miejsce dla prawdziwych zapaleńców rowerowych wojaży. Nasza propozycja liczy ponad 570 m przewyższeń, zatem polecamy ją osobom o dobrej kondycji. Zdecydowanym plusem tej wycieczki są ścieżki o małym natężeniu ruchu, a prawdziwą przygodą będzie przejazd przez kładkę wiszącą nad Wisłokiem. 

Prócz tego będziecie mijać Tunel schronowy w Strzyżowie, Wiatrak w Różance z wieżą widokową i wiele miejsc dedykowanych wyłącznie przejazdom rowerowym.

 

Komentarze


Dodaj komentarz